Polisten Engellilere Şefkat Eli

Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen Bowling Turnuvasında , Selahattin Korkmaz Özel Eğitim İş Kolu Okulu’nda eğitim gören zihinsel ve bedensel engelli öğrenciler, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri ile bowling oynayarak eğlendi.

Polisten Engellilere Şefkat Eli

Haber: Sadabad Haber

Fotoğraf: İstanbul Ses
 Kağıthane AXİS Alışveriş Merkezi’nde bulunan bowling salonunda polis amcalarıyla birlikte doyasıya bowling oynayan engellilerin mutlulukları gözlerinden okunuyordu.
Polis amcaları ile bowling turnuvasında kıran kırana yarışan otistik çocuklar, eğlenceli anlar geçirdi. Polisleri yenmek için ter döken minikler heyecanlı saatler yaşadı. Karşılaşmayı kazanan miniklerin sevinci dikkat çekti. Zihinsel engelli çocuklarla, polis bilinci oluşturmak için bu tür sosyal çalışmaları belirli aralıklarla sürekli yaptıklarını söyleyen polis memurları "Bunlar hepimizin çocukları. Onların en çok sevgiye ve ilgiye ihtiyaçları var. Biz de polis teşkilatı olarak onlara polisi sevdirmek ve neşeli saatler geçirmelerini sağlamaya çalışıyoruz" dedi. Selahattin Korkmaz Okulu Müdürü  Ali Can Yener ise organizeden mutlu olduğunu dile getirerek,  Polis teşkilatının yaptığı etkinliği otizmin farkındalığını oluşturmak amacıyla düzenlediklerini söyledi. Polisin bu konuya son derece duyarlı yaklaştığını ifade eden Yener, şöyle konuştu: "Polis arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Okulumuza ve öğrencilerimize gösterdikleri duyarlılıktan dolayı kendilerini kutluyoruz, engelli çocuklarımız birlikte bowling oynuyor. Çocuklarımız bundan dolayı çok mutlu. En önemli  hedefimiz bu duyarlılığı toplumun her kesimine kurum –kuruluş, Sivil Toplum Örgütlerine yaymaktır dedi
 Bowling karşılaşmaları sonunda polis amcalar, engelli öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Bowling Turnuvası’na yaklaşık 30 öğrenci katıldı.
İstanbul Ses Ajans
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER