Yanan Engin Çeber Kütüphanesi’nde Kundaklama İddiasi

Maltepe’deki bulunan Engin Çeber Halk Kütüphanesi’nde yangın çıktı. Mahalle sakinleri, kullanılmaz hale gelen kütüphanenin ikinci kez yandığını ve kundaklandığını iddia etti.Yangın, Maltepe Gülsuyu Cenk Sokak’ta bulunan Engin Çeber...

Yanan Engin Çeber Kütüphanesi’nde Kundaklama İddiasi

Maltepe’deki bulunan Engin Çeber Halk Kütüphanesi’nde yangın çıktı. Mahalle sakinleri, kullanılmaz hale gelen kütüphanenin ikinci kez yandığını ve kundaklandığını iddia etti.

Yangın, Maltepe Gülsuyu Cenk Sokak’ta bulunan Engin Çeber Halk Kütüphanesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, 2012 yılına yapılan kütüphanede henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Mahalle sakinleri durumu polise ve itfaiye ekiplerine ihbar etti. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yanan kütüphaneye müdahale ederek söndürdü. Çıkan yangının ardından kütüphane kullanılmaz hale geldi.

KUNDAKLANDIĞI İDDİA EDİLDİ
Mahalle sakinlerinden Zafer Akbaş, kütüphanenin kundaklandığını iddia ederek, “Bence bu kütüphaneyi burada istemeyenler adından kaynaklı istemiyorlar. Daha öncede yakıldı. Tahmin edilen kişilerin görgü şahidi olmadan günahı alınmaz. Ama bu kütüphane bilerek ve isteyerek kundaklanıyor. Bir halk kütüphanesi ikinci defa yakılıyor. Biz mahalle sakinleri olarak yakanların bulunmasını istiyoruz” dedi.
Polis, yanan kütüphane ile ilgili geniş çaplı araştırma başlattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER