• BIST 84.218
  • Altın 588,84
  • Dolar 2,0910
  • Euro 2,8087
  • İstanbul : 27 °C

B.B.P.Kağıthane'den 12 Eylül Açıklaması.

B.B.P.Kağıthaneden 12 Eylül Açıklaması.
BBP Kağıthane ilçe başkanı Adem Mamaç 12 Eylül darbesi için basın açıklaması yaptı.
 Öncelikle Kara Ve Acılı Günlerin Yaşandığı 12 Eylül Darbesini 31.Sene-İ Devriyesinde Şiddet Ve Nefretle Kınıyor, Birbiri Ardına Hain Pusularda Toprağa Düşen Yiğit Vatan Evlatlarını Darağaçlarında Solduran Ülkü Gülleri Şehitlerimiz Rahmetle Ve Minnetle Şad Ediyoruz.

12 Eylül 1980’de Gerçekleşen Askeri Darbenin Deş Mihraklarca Tezgâhlandığı Ve Omların İçimizde Ki İşbirlikçileri Olan Hainler Tarafından Sahnelendiği Bugün Açıkça Bilinmektedir. O Malum Kara Günlerde 12 Eylül askeri Darbesine Zemin Hazırlamak Ve Darbeyi Meşrulaştırmak Adına Şartları Olgunlaştırmak İçin Hangi Provokasyonların Yapıldığı Milletimiz Tarafından Açıkça Bilinmektedir.

O Dönemin Gençliğini Önce Kutuplara Ayırmak Sureti İle Örgütleyen Ve Bu Oluşturulan Yapılara Yerleştirdikleri Hain Provokatörler Aracılığı İle Karşılıklı Etlemler Yaptırılarak Olabildiğince Daha Fazla Kan Dökülmesini Sağlayan Kişilerin Bir Kısmı Hala Yargı Önüne Çıkartılamamışlardır.

Malum Yine O Hem Sağcı Hem Solcu Gençler Taranarak Hunharca Katledilmişlerdir. Bu Hain Planlarla Sağcıların Solculardan, Solcuların Da Sağcılardan İntikam Almaları Ve Daha Fazla Kan Döktürülerek Arzu Ettikleri İhtilalın Şartlarının Olgunlaşması Temin Edilmiştir. Aynı Gençler Bir Gecede Toplanarak Sonrasında “Karıştır Batıştır” Projesi Devreye Sokulmuş Cezaevlerine Doldurulmuş Yine Cezaevinde Çatışmaları Sağlanarak Bu Gençlere Zulüm Etmemek İçin Bahane Oluşturmuşlardır.

Cunta Yönetimi Kontrolünde Oluşturulan “ İşkence Çeteleri “ Tarafından Bir Çok Gencimiz Yargısız İnfaza Tabi Tutulmuş İşkenceden Sağ Kurtulanlarda, Bu Kez Askeri Cunta Mahkemelerinin İnsafına Terk edilmiştir. Bu Yargılamalar Esnasından İlginçtir Ki Sağdan Ve Soldan Bir Takım Şansız Gençler “ Denge Prensibi Gereği İle Bir Sağdan Bir Soldan “ Alel Acele Yargılanarak İdam Edilmişlerdir.

Hâlbuki Bu Cunta Mahkemelerinde Yargılamalar Yıllarca Sürmüştür. Yine Cuntanın İşkence Çeteleri Tarafından Sorguya Çekilen, Çeşitli İşkence Metotları İle Zulme Uğrayan Gençlerin Bir Kısmı Sakat Kalmış Bir Kısmı İse Hala Yıllar Sonra Bile Bu İşkencelerin İzini Taşımakta Ve Acılarını Çekmektedir. Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’da (R.A) Bu Gençlerden Biri İdi Oda Çeşitli Platformlarda Ve Programlarda O Acı Günlerde Gördüğü İşkence Ve Zulümleri Dile Getirmiş, Türk Milleti Ve Basınla Paylaşmıştır.

Bu Gün 12 Eylül Askeri Darbesine 31 Sene Sonra Yaşanan Zulüm Ve Eziyetlerin Acısını Yüreğimizde Hala Duyuyor, Darbeyi Ve Darbecileri Nefretle Kınıyor ,  Bir An Önce Bağımsız Türk Yargısı Önüne Çıkartılarak Cezalandırmalarını Bekliyor Ve İstiyoruz.

B.B.P Kâğıthane İlçe Başkanlığı

Âdem Mamaç

İLÇE BAŞKANI

1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 -2014 - Tel: 0212 294 56 57 E.Posta: istanbulses@gmail.com İstanbul Ses Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212-294 56 57 Gsm: 0535 322 85 85 | Faks : İstanbul Ses Gazetesi Adres: Merkez Mahallesi Çobançeşme Cadesi Gürler1 iş merkezi No 5 Kat 3 Daire 28 Kağıthane İstanbul | Haber Yazılımı: CM Bilişim