ALTINTEPSİ’DE İFTAR SEVİNCİ

Bayrampaşa Belediyesi, geleneksel ‘komşuluk iftarları’ kapsamında dördüncü iftar programını Altıntepsi Mahallesi’nde gerçekleştirdi. Binlerce komşunun birlikte iftar yaptığı programa Başkan Atila Aydıner de katılarak, vatandaşların iftar sevincine ortak oldu.

ALTINTEPSİ’DE İFTAR SEVİNCİ

Bayrampaşa Belediyesi, ‘komşuluk iftarları’ kapsamında Altıntepsi Mahallesi Turan Sokak’ta binlerce komşuyu iftarda buluşturdu. Programa Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in yanı sıra Başkan Aydıner’in eşi ve Hayırevi Koordinasyon Merkezi Başkanı Melahat Aydıner, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı ile çok sayıda vatandaş katıldı. İftar sofralarını tek tek gezerek vatandaşlar ile sohbet eden Başkan Aydıner, ardından da onlarla birlikte iftar yaptı.

Çocuklar için de birbirinden çeşitli etkinliklerin düzenlendiği program renkli görüntülerle sona erdi.

“KOMŞULARIMIZ İLE AYNI SOFRAYI PAYLAŞMAK BÜYÜK MUTLULUK”
Programda konuşan Başkan Aydıner, “İftar programlarımız vesilesiyle Bayrampaşalı komşularımızla bir araya gelmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Ramazan ayı sevgi, saygı ve hoşgörü duygularının yoğun olarak yaşandığı bir aydır. Bizler, bu duyguları Bayrampaşa’da komşuluk, Balkanlar’da ise kardeşlik iftarlarımızda en yoğun şekilde yaşıyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde ekmeğimizi, suyumuzu ve en önemlisi de dostluğumuzu paylaşıyoruz. Ramazan boyunca devam edecek olan iftar ve gönül sofralarımıza tüm halkımızı bekliyoruz” dedi.

NAMAZGÂHTA TERAVİH NAMAZI
İftar programının ardından Yıldırım Mahallesi İkizler Sokak muhtarlık binası yanındaki Namazgâh alanına geçen Başkan Aydıner, burada vatandaşlarla birlikte teravih namazını kıldı.


Kaynak: istanbulses/ Bayrampaşa


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER