BAŞKAN ALTINOK ÖZ HUZUREVİNİN İLK MİSAFİRLERİNİ KARŞILADI

KARTAL BELEDİYESİ YAŞLI BAKIM VE HUZUREVİ İLK SAKİNLERİNE KUCAK AÇTI 17 uluslararası ortağın katılımıyla başlatılan R2CITIES projesi ka..

BAŞKAN ALTINOK ÖZ HUZUREVİNİN İLK MİSAFİRLERİNİ KARŞILADI
KARTAL BELEDİYESİ YAŞLI BAKIM VE HUZUREVİ İLK SAKİNLERİNE KUCAK AÇTI

 17 uluslararası ortağın katılımıyla başlatılan R2CITIES projesi kapsamında tamamlanan Kartal Belediyesi Yaşlı Bakım ve Huzurevi, ilk sakinlerini ağırlamaya başladı. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün; sosyal belediyecilik anlayışıyla hayata geçirdiği Kartal Belediyesi Yaşlı Bakım ve Huzurevi, Türk Kızılay’ı ile imzalanan protokol kapsamında 30 yaşlı vatandaşa sıcak bir yuva oldu. Yaşlılar, yeni yuvalarında Başkan Altınok Öz tarafından karşılandı.

 Türkiye’de sosyal belediyeciliğin en iyi örneklerinden biri olan, projesi Avrupa Birliği ile ortak yürütülen, 230 odalı Kartal Belediyesi Yaşlı Bakım ve Huzurevi, ilk sakinlerini ağırlamaya başladı. Türk Kızılay’ı ile imzalanan protokol kapsamında 30 yaşlı vatandaş, Kartal Belediyesi Yaşlı Bakım ve Huzurevi’ne yerleşti. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ve kızı Zeynep Öz; Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri ve Huzurevi Müdürü Burcu Şimşek’le birlikte huzurevinin ilk sakinlerini karşıladı. Başkan Altınok Öz ve beraberindekiler, huzurevini çok beğendiklerini dile getiren yaşlılarla tek tek ilgilendi.

 Başkan Altınok Öz, “Kartal Belediyesi Yaşlı Bakım ve Huzurevi binamızda en gelişmiş teknolojiler kullanılarak mekanik ısıtma ve soğutma sistemleri, solar paneller, led aydınlatmalar, izolasyon, otomasyon sistemleri ve su tasarrufu teknikleri gibi enerji verimliliğine yönelik uygulamalar yaptık. Ancak en önemlisi sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışarak bu binayı, yaşlı vatandaşlarımızın sağlıklı, huzurlu ve güven içinde yaşayabilecekleri bir yuva haline getirdik. İlk sakinlerimiz, huzurevimize yerleşti. Yaşlılarımız, bizim için çok değerli. Onlarının yüzünün gülmesi, her şeye değer. Daima onların yanında olacağız” dedi.

Kaynak: Kartal Belediyesi
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER