‘BEREKET KONVOYU’ ARNAVUTLUK PROGRAMINI TAMAMLADI

Balkanlar’daki yolculuğunu büyük bir başarı ile sürdüren Bayrampaşa Belediyesi’nin Bereket Konvoyu, Arnavutluk’un başkenti Tiran’da ve en büyük şehirlerinden Vlore’de binlerce kişiyi iftar sofralarında buluşturdu. Konvoy, Arnavutluk’taki programlarının ardından iftar ve gönül sofraları kurmak üzere Kosova’ya hareket etti.

‘BEREKET KONVOYU’ ARNAVUTLUK PROGRAMINI TAMAMLADI

Bayrampaşa Belediyesi’nin “Kardeşlik sınır tanımaz” sloganıyla 14. kez Balkanlara uğurladığı Bereket Konvoyu, Arnavutluk’un başkenti Tiran’da ve en büyük şehirlerinden Vlore’de düzenlediği iftar programlarıyla bölgede yaşayan binlerce Müslümanı iftar sofralarında bir araya getirdi.

Vlore’de Muradiye Camii önünde gerçekleştirilen programa Türkiye’nin Tiran Büyükelçiliği Eğitim Ateşesi Asım Sultanoğlu, Vlore Belediye Başkan Yardımcısı Şaban Mehmeti ile yaklaşık 3 bin kişi katıldı.

Tiran’da Namazgâh Camii önünde düzenlenen programa ise Türkiye’nin Tiran Büyükelçisi Murat Ahmet Yörük, Tiran Belediye Başkan Yardımcısı Abaz Hodo, eğitim ve kültür ateşeleri ile yaklaşık 2 bin 500 kişi katıldı.

Bölgede yaşayan Müslümanların büyük ilgi gösterdiği Arnavutluk programlarında Bayrampaşa Belediyesi’ni İsmail Aşçı temsil etti.

Balkanlar’daki sekiz ve dokuzuncu programlarını Arnavutluk’ta düzenleyen konvoy buradan Kosova’ya hareket etti. Konvoy, Kosova’daki ilk iftar programını 29 Mayıs Salı günü Prizren’de, ikinci iftar programını ise 30 Mayıs Çarşamba günü İpek’te düzenleyecek.

KONVOYUN GÜZERGÂHI
Balkanları adım adım gezerek iftar sofraları kurmayı sürdüren Bereket Konvoyu’nun sonraki durakları şöyle:
29 Mayıs Salı Kosova Prizren, 30 Mayıs Çarşamba Kosova İpek,  1 Haziran Cuma Karadağ Rojaye, 4 Haziran Pazartesi Sırbistan Tutin, 5 Haziran Salı Sırbistan Novipazar, 7 Haziran Perşembe Bosna Hersek Kakanj, 8 Haziran Cuma Bosna Hersek Novi Travnic, 10 Haziran Pazar Sırbistan Belgrad, 12 Haziran Salı Bulgaristan Filibe, 13 Haziran Çarşamba Bulgaristan Kırcaali.


Kaynak: istanbulses/ Bayrampaşa
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER