‘BEREKET KONVOYU’ KOSOVA İPEK’TE

Balkanlar’daki yolculuğuna hız kesmeden devam eden Bayrampaşa Belediyesi’nin Bereket Konvoyu, Kosova’daki ikinci iftar programını İpek’te düzenledi. Yaklaşık 3 bin Müslüman’ı aynı sofrada buluşturan konvoy, burada da büyük bir sevgiyle karşılandı.

‘BEREKET KONVOYU’ KOSOVA İPEK’TE

Bayrampaşa Belediyesi’nin “Kardeşlik sınır tanımaz” sloganıyla 14. kez Balkanlara uğurladığı Bereket Konvoyu, Balkanlar’daki on birinci, Kosova’daki ikinci iftar programını ise İpek’te düzenledi. Yaklaşık 3 bin Müslüman’ı aynı sofrada buluşturan konvoy, İpek’te de büyük bir sevgiyle karşılandı.

Kentin en güzel meydanlarından birinde düzenlenen iftar programına Bayrampaşa Belediye başkan yardımcıları İsmail Gemici ve Yalçın Sırakaya’nın yanı sıra Türkiye’nin Priştine Büyükelçiliği’nde görevli kâtipler Damla Fidan ve Onur Tonay, din adamları ve STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

İpek programı ile bu yılki Kosova yolculuğunu tamamlayan konvoy, 1 Haziran Cuma günü Karadağ Rojaye’de iftar sofraları kuracak.

KONVOYUN GÜZERGÂHI

Balkanları adım adım gezerek iftar sofraları kurmayı sürdüren Bereket Konvoyu’nun sonraki durakları şöyle:
1 Haziran Cuma Karadağ Rojaye, 4 Haziran Pazartesi Sırbistan Tutin, 5 Haziran Salı Sırbistan Novipazar, 7 Haziran Perşembe Bosna Hersek Kakanj, 8 Haziran Cuma Bosna Hersek Novi Travnic, 10 Haziran Pazar Sırbistan Belgrad, 12 Haziran Salı Bulgaristan Filibe, 13 Haziran Çarşamba Bulgaristan Kırcaali.


Kaynak: istanbulses/ Bayrampaşa


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER