Camilerde Ramazan Ayı Temizliği

Kartal Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Ramazan ayı dolayısıyla ilçede bulunan camilerin temizliği ve bakımları ya..

Camilerde Ramazan Ayı Temizliği
Kartal Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Ramazan ayı dolayısıyla ilçede bulunan camilerin temizliği ve bakımları yapıldı.

 Kartal Belediyesi, ilçedeki ibadethanelere ve çevrelerine yönelik yaptığı çalışmalara Ramazan Ayı ile birlikte hız verdi. Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, Kartallıların daha temiz ve hijyenik koşullarda ibadet etmesi için, ilçe genelindeki camilerin temizlik ve bakımlarını yapıyor. Belediye ekipleri, Ramazan ayı boyunca günde 3 caminin bakım onarım ve temizlik işlerini sürdürecek.

 Ekiplerin çalışmaları kapsamında caminin; halıları süpürülüyor, kütüphane, mihrap, minber, vaaz kürsüsü, ayakkabılıklar ve camlar baştan aşağı temizleniyor. Temizlikle birlikte camilerin çevre düzenlemeleri de belediye ekiplerince yapılıyor. Cami imamlarından ve görevlilerinden gelen taleplere göre temizlik programını oluşturan ekipler, ibadethanelerin temizleme uygulamasına belirli periyotlarla yıl boyunca devem ediyor. Uygulamadan memnun olan cemaat ve ibadethane görevlileri: “Çok güzel bir uygulama, belediyemizin camilere ve ibadethanelere sahip çıkması çok anlamlı. Çok teşekkür ediyoruz ve huzur içinde ibadetlerimizi yerine getiriyoruz.” dedi.

Kaynak: Kartal Belediyesi
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER