KARTAL BELEDİYESİ’NDEN ENGELLİLER HAFTASI ŞENLİĞİ

Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası kapsamında Kartal Belediyesi, bir dizi etkinlik düzenledi. Engelsiz Karta..

KARTAL BELEDİYESİ’NDEN ENGELLİLER HAFTASI ŞENLİĞİ
Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası kapsamında Kartal Belediyesi, bir dizi etkinlik düzenledi. Engelsiz Kartal Yürüyüşü ile başlayan etkinlikler, Kartal Belediyesi Bülent Ecevit Kültür Merkezi Nikâh Salonunda düzenlenen Engelliler Şenliği ile devam etti.

Hayatın her alanında birlikte yaşadığımız engelli bireyleri fark etmek ve onlarla hayatın güzelliklerini paylaşmak adına Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’na özel bir dizi etkinlik düzenledi. İlk olarak Kartal Meydanı’nda toplanan engelliler ile birlikte Kartal çarşı içinde bando eşliğinde Engelsiz Kartal Yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüşe Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Cengiz Türkmen’in yanı sıra; Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Ali Kemal Özdemir, Kartal Belediyesi Meclis Üyeleri, Birim Müdürleri, Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanlığı yetkilileri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı. Engelsiz Kartal Yürüyüşü’nün ardından etkinliklerin ikinci adresi Kartal Belediyesi Bülent Ecevit Kültür Merkezi Nikâh Salonu oldu. Burada düzenlenen Engelliler Şenliği’nde ise çeşitli gösteriler yapıldı. 

Kartal Belediyesi İşitme Engelliler Orkestrası’nın sahne aldığı etkinlikte, daha sonra Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Engelliler Koordinasyon Birimi Başkanı Özgür Uğur da orkestraya bağlaması ile eşlik etti. Palyaçoların ve çeşitli eğlencelerin yer aldığı etkinlikte, Kartal Belediyesi ve Melodi Dans işbirliğiyle Down Sendromlu gençler ile Kartallı gönüllülerinin vals gösterisi sahnelendi. Görme engelli sanatçılardan oluşan Grup Yalın Ezgi konseri ile devam eden etkinlikte, Kartal Belediyesi ve Melodi Dans işbirliğiyle Down Sendromlu gençler ve Kartallı gönüllüler halk oyunları gösterisi yaptı. Şenlikte Kartal Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Mustafa Çetin tarafından Kartal Belediyesi İşitme Engelliler Orkestrası üyelerine çiçek de takdim edildi.


Kaynak: Kartal Belediyesi
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER