KARTAL’DA YEŞİLÇAM RÜZGÂRI ESTİ

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında Kartal Belediyesi Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde..

KARTAL’DA YEŞİLÇAM RÜZGÂRI ESTİ
Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında Kartal Belediyesi Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde muhteşem bir konser düzenledi.

Türk Sanat Müziği’nin sevilen sanatçısı Murat Teker’in solist olarak yer aldığı ‘Yeşilçam Filmleri Konseri’ Kartallılara unutulmaz bir gece yaşattı. Yeşilçam Sineması’nın unutulmayan aşk filmlerinin eserlerinin seslendirildiği konserde, sanatseverler, unutulmaz bir gece yaşadı. 

Kartal Belediyesi Kreş Öğretmeni Çağla Yıldız’ın vokalistliğini yaptığı konserde, Türk Sanat Müziği’nin sevilen sanatçısı Murat Teker ve saz ekibi, 1960’ların başta; Türkan Şoray, Filiz Akın, Kartal Tibet, Fikret Hakan, Hülya Koçyiğit, Cüneyt Arkın, Ekrem Bora gibi birçok sanatçının başrollerini paylaştığı aşk filmlerinin şarkılarını seslendirdi. Yeşilçam filmlerinden akıllara kazınmış, “Tövbeler Tövbesi”, “Hayat Sevince Güzel”, “Son Hıçkırık”, “Dudaklarında Arzu”, “Artık Sevmeyeceğim”, “Ben Seni Unutmak İçin Sevmedim”, “Şarkılar Seni Söyler”, “Gizli Aşk Bu”, “Aşkım Bahardı” gibi birçok şarkıyı dinleyicilerle birlikte seslendiren sanatçı, salonu dolduran sanatseverlerden bol bol alkış aldı. 

Kartallıların yoğun ilgi göstererek eşlik ettiği konser, yaklaşık 2 saat sürdü. Teker’in ve orkestrasının büyük bir ustalıkla icra ettiği şarkılara dinleyiciler de sık sık eşlik etti. Sevilen Sanatçı Murat Teker yaptığı konuşmada, “Böyle güzel bir akşamda sizlerle buluşmamızı sağlayan Kartal Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz ve Kültür Müdürlüğü’ne çok teşekkür ediyorum.” dedi. Kaynak: Kartal Belediyesi
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER