OKÇULAR BÜYÜK ÖDÜL İÇİN YARIŞTI

Kağıthane Belediyesi’nin bu yıl 23’üncüsünü gerçekleştirdiği Sadabad Yaz Etkinlikleri kapsamında geleneksel ata sporunu yaşatmak için organize edilen Okçuluk Müsabakaları Hasbahçe’de geniş bir katılımla yapıldı. 50’den fazla okçunun katıldığı yarışmada sporcular modern ve geleneksel olmak üzere 2 farklı yay çeşidi ile hünerlerini sergiledi.

OKÇULAR BÜYÜK ÖDÜL İÇİN YARIŞTI

Yarışma öncesi Mehteran takımı izleyenlere konser verdi.  Dün yapılan yarışmaya geçilmeden önce konserin ardından okçular geleneksel ve modern olmak üzere 2 farklı kategoride gösteriler sundu. Okçuluk Yarışları’nda ıslık sesi çıkaran oklar, savaş talimleri, kadınların savaşlardaki yeri, geleneksel savaş aleti topuz ve dönemin okçuluk kıyafetleri de tanıtıldı. Geleneksel ok atış teknikleri teatral olarak canlandırıldı.

Gösterilerin ardından modern ve geleneksel dalda okçular kendi aralarında yarışırken son turda tüm okçular içinde 10 çeyrek altın bulunan testiyi kırmak için aralarında kıyasıya mücadele etti.

Testiyi okçuluk sporuyla uğraşan aynı zamanda okçuluk eğitmeni de olan  Dr. Murat Özveri kırdı. Modern ve geleneksel okçuların sırayla katıldığı atışların sonunda küpü kırmayı başaran Murat Özveri, 10 çeyrek altının da sahibi oldu. Yarışmada başarı elde eden sporcular ayrıca ödüllerini Başkan Fazlı Kılıç’ın elinden aldı.


Kaynak: Kağıthane Belediyesi


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER