ÖZEL ÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ AĞIZ VE DİŞ TARAMASI KONTROLLERİNDEN GEÇTİ

Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün başlattığı proje ile Kartal Şehit Şükrü Bayrakçı İlkokulu’nda ağız ve diş taraması gerçekleşti..

ÖZEL ÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ AĞIZ VE DİŞ TARAMASI KONTROLLERİNDEN GEÇTİ
Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün başlattığı proje ile Kartal Şehit Şükrü Bayrakçı İlkokulu’nda ağız ve diş taraması gerçekleştirildi. 

Okulda eğitim gören engelli öğrenciler pedodontist (Çocuk Diş Hekimi) ve genel anestezi uzmanı tarafından muayene edildi. Yapılan tarama sonucunda ağız ve diş problemi bulunan çocukların ailelerine bilgi verildi ve ilk etapta tespit edilen problemler her çocuğa ayrı dosya açılarak kaydedildi. Çocukların Kartal Belediyesi’ne bağlı Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde ücretsiz tedavilerinin yapılabilmesi için ailelerinin bilgilendirildiği taramaya; Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Arda Savaş da katılarak ağız ve diş sağlığı taramasına katılan çocuklara diş macunu ve diş fırçası hediye etti. Taramalar sırasında konferans salonunda toplanan öğrencilere ağız ve diş sağlığını nasıl koruyacaklarını uygulamalı olarak gösteren bir de eğitim verildi. 


Kaynak: Kartal Belediyesi
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER