SARIYER’DE KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ

Sarıyer Belediyesi doğu ve batı arasında kardeşlik köprüsü kurmak için başlattığı projeyi bu yıl da devam ettirdi. Çoğu ilk kez deniz gören Sivas ve Gaziantepli çocuklar bir hafta boyunca Sarıyerli öğrencilerle birlikte kamp yaptı.

SARIYER’DE KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ

Çocukların hayallerine dokunmak için yola çıkan Sarıyer Belediyesi, Sivas ve Gaziantep’den gelen, çoğunluğu daha önce İstanbul’u görmeyen 90 çocuğu Kilyos Sosyal Tesisleri’nde ağırlandı. Yaşadığı şehirlerden ilk defa çıkan çocuklar, hem İstanbul’a gelmenin hem de yeni arkadaşlar edinmenin heyecanını yaşadı. İlk defa deniz gören çocukların mutlulukları görülmeye değerdi. Sarıyer Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (SAGEM) öğrencileri ile birlikte doğayla iç içe bir tatil geçiren çocuklar final etkinliğinde tüm yorgunluklarını bir kenara bırakarak doyasıya eğlendi.

 

 

Bir hafta boyunca İstanbul ve Sarıyer’i gezen çocuklar, unutamayacakları bir deneyim yaşadı. Televizyondan gördükleri, kitaplarda okudukları İstanbul’u ilk kez görmenin keyfini yaşayan Mardinli ve Siirtli çocukların mutlulukları gözlerinden okundu. Tarihi ve turistik yerleri gezen misafir çocuklar Sarıyer Belediyesi Sevgi ve Barış Teknesi ile boğaz turuna çıkmayı da ihmal etmedi. Denizi ilk kez bu kadar yakından gören çocuklar bol bol fotoğraf çekerek anı ölümsüzleştirdi.

 

DOYASIYA EĞLENDİLER

 

Bir hafta boyunca devam eden etkinlik boyunca denize girip doyasıya eğlenen çocuklar eğitici ve öğretici çalışmalar da gerçekleştirdi. Satranç turnuvasından, sanat atölyelerine, gezilerden spor müsabakalarına kadar birçok etkinlikle tatillerini dolu dolu geçiren çocuklar, yaptıkları birbirinden özel çalışmaları sergileme imkanı da buldu. Hafta başında Sarıyer’e gelen çocuklar cumartesi günü memleketlerine uğurlanacak. 


Kaynak: Sarıyer Belediyesi


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER