ZAMBAK PARKI, KARTAL BELEDİYESİ’NİN ÇALIŞMALARIYLA YENİ ÇEHRESİNE KAVUŞTU

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğünde 2009 yılında 105 olan park sayısını 160’a yükselterek daha yeşil bir Kartal için ç..

ZAMBAK PARKI, KARTAL BELEDİYESİ’NİN ÇALIŞMALARIYLA YENİ ÇEHRESİNE KAVUŞTU
Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğünde 2009 yılında 105 olan park sayısını 160’a yükselterek daha yeşil bir Kartal için çalışan Kartal Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Kartallıların nefes alacakları alanları artırmaya, var olan alanları da yenilemeye devam ediyor.

Kartal Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü personeli bu çalışmalar kapsamında Petroliş Mahallesi Zambak Sokak’ta bulunan Zambak Parkı’nda yenileme çalışmaları başlattı. Kısa zaman içerisinde çalışmalarını tamamlayan ekip, parkı Zambak Sokak’ta ikamet eden vatandaşların hizmetine sundu. Yenileme çalışmaları kapsamında; parkın içerisinde bulunan fazlalık çalı, bitki grubu kaldırılarak alanın görüşü açıldı, parkın üst katına çocuk oyun alanı yapıldı, parkın yeşil alanları ve sert zemini doğal malzemeler ile yenilendi, park içerisinde bulunan merdivenin teknik özellikleri, yaşlı vatandaşların kullanabileceği şekilde düzenlendi, parkın girişleri düzenlenerek engelli vatandaşların kullanabileceği şekilde elverişli hale getirildi ve parkın üst tarafına yürüyüş parkuru eklendi. Kartal Belediyesi’nin ilçe sınırları içerisindeki diğer parklarda da yenileme çalışmaları devam ediyor.


Kaynak: Kartal Belediyesi
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER