Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

Zamanla insanların dişleri sarabilir. Ancak bu yöntemlerle daha beyaz bir gülüşe sahip olacaksınız. Ayrıca bu yöntemleri uygulamadan önce sigara vb. zararlı madde kullanma alışkanlığınız varsa bundan vazgeçmelisiniz. Önceliğiniz bu olmalı.

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri
  1. Karbonat, dişleri beyazlatmada bilinen en eski ve en etkili yöntemdir. Biraz su ile karbonatı karıştırıp macun haline getirdikten sonra dişlerinizi bu karışımla her gün bir kere fırçalayınız. Yaklaşık bir hafta sonra oluşan beyazlamayı fark edeceksiniz. Ancak gün içinde çok sık kullanmanızı tavsiye etmiyoruz.
  2. Çileği ezerek macun hale getirin. Macun kıvamındaki çileği de dişlerinizle fırçalayarak daha beyaz bir gülüşe sahip olabilirsiniz.
  3. Sofra tuzu da etkili yöntemlerden bir tanesidir. Tuzun aşındırıcı özelliğinden dolayı dişteki kalıntıları yok eder ve beyaz dişlere sahip olmanızı sağlar.
  4. Son olarak havucu rendeleyip macun haline getirdikten sonra dişlerinizi fırçalayabilirisiniz. Havuç, salatalık ve brokoli gibi sebzeler doğuştan diş temizleyici özelliklere sahiptirler.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER