Av. Zeynel Öztürk CHP Milletvekili aday adayı oldu

Av. Zeynel Öztürk, 45 yıldır partisine yaptığı hizmetin karşılığı olarak milletvekili olma yolunda ilk adımını attı.

Av. Zeynel Öztürk CHP Milletvekili aday adayı oldu

Av. Zeynel Öztürk 24 Haziran seçimleri için resmi başvurusunu genel merkeze yaparak İstanbul 2. Bölgeden Milletvekili aday adayı olduğunu açıklayarak siyasi çalışmalarına başlamış bulunuyor.

Resmi başvurudan sonra hazırlıklarını sürdüren Av. Zeynel Öztürk, partisine 45 yıldan bu yana çeşitli kademelerde yaptığı hizmetin karşılığı olarak “Artık zamanı geldi” mantığı ile yola çıkarak arkasında bulunan örgüt desteği ve partisine güvenerek 24 Haziran seçimlerinde TBMM’ne giderek  milletine daha büyük hizmetler vermek istiyor.

Siyasette verdiği hizmetlerin yanı sıra Partisine hukukta da büyük destek sağlayan Av. Zeynel Öztürk, 1963 yılında yerleştiği Kağıthane’den sonra  1982 yılında Hukuk fakültesini bitirerek avukat oldu. 2. Bölgede de büyük bir kitleye sahip bulunuyor. Partisi ve halk tarafından sevilen ve seven biri olarak tanınıyor.

Öztürk, Avukatlık mesleği nedeniyle 16 Mart 1978 katliamı, 1 Mayıs davaları, Metin Göktepe davası, Cezaevi operasyonları davaları,  Kemal Türker davası,Can Dündar, Erdem Gül ve Enis Berberoğlu, Sultangazi Pir Sultan Abdal Cemevi davasının yanı sıra bir çok sanatçı ve yazarların davalarına girerek savunmalarını yaptı..

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2018, 22:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER