CHP CUMHURBAŞKANI ADAYI MUHARREM İNCE, ANKARA ERYAMAN’DA...

CHP CUMHURBAŞKANI ADAYI MUHARREM İNCE, ANKARA ERYAMAN’DA...Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Ankara’daki miting programı kapsamında Sin..

CHP CUMHURBAŞKANI ADAYI MUHARREM İNCE, ANKARA ERYAMAN’DA...
CHP CUMHURBAŞKANI ADAYI MUHARREM İNCE, ANKARA ERYAMAN’DA...

Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Ankara’daki miting programı kapsamında Sincan’dan sonra Eryaman Meydanı’nda vatandaşlarla buluştu.

İnce, meydanda bulunan bir caminin avlusundan kendisini dinleyen vatandaşlara "Orası cami, camide siyaset olmaz. Bu tarafa gelin, camide, kışlada siyaset olmaz." diye seslendi.

"CHP cami yıkıyor" iddialarının olduğunu hatırlatan İnce, "Bütün CHP’li belediyeler camileri yıkıyor, deterjanla temizliyor. Nereye gitsem CHP’li belediyeler camileri yıkıyorlar, temizliyorlar. Yapmaları lazım, onları kutluyorum." ifadesini kullandı.

İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ekonomiyle ilgili konuşmak üzere bir televizyon kanalına davet etti. İnce, "Ben yalnız geleceğim, sen danışmanlarınla gel istersen. Prompter al, prompterdan bilgiler aksın, sen de ezbere konuşuyormuş gibi yap. Gelebilir mi? Bence gelir. Ben bekleyeceğim. Başladığımızda 4 Mayıs’ta aramızda puan farkı baya vardı. Şu anda puan farkı at başı yarışa doğru gidiyor. Başlarken Allah şahittir şöyle başladım; ’İkinci tura kalalım, ikinci turda hesaplaşırız.’ Bugün iş değişti, bugün birinci turda alacağız artık. Bu bir dip dalgası. Bu bir değişimin ruhu. Bu, bir milletin ayağa kalkışı, bu bir yenileşme hareketi." dedi.

Meydanlara gelip "iş, aş" deyince birilerinin çıldırmaya başladığını, ancak kavga etmeyeceğini vurgulayan İnce, kadınların iş gücüne katılım oranını artıracaklarını, her mahalleye kreş ve yaşlı bakım evi açacaklarını, hiçbir çocuğun tarikat yurtlarına muhtaç kalmayacağını bildirdi.

Cumhurbaşkanı olduğunda, tweet attı diye sabahın 5’inde çocukların karakola çektirilmeyeceğini, Passolig’in kaldırılacağını ifade eden İnce, "TİKA’yı kapatacağım" şeklinde bir sözü olmadığını dile getirdi.

İnce, iftara katılmasına değil, kendisi eleştirilirken, resmi üniformalı bir generalin alkış yapmasına karşı olduğunu vurgu yaptı.

- "Bir tane fabrika yaptın mı?"

"Fabrikaları kapatacakmışım... Yalandan kim ölmüş? Fabrika kapatılır mı? SEKA’yı, Sümerbank’ı sen kapattın, sattın savdın. 16 yılda 500 kişinin çalıştığı bir tane fabrika yaptın mı? Göster bana." diyen İnce, "Bunlar, yakında ince hastalığa tutulacaklar." ifadesini kullandı.

İmam hatiplerde, 3 yıl öğretmenlik yaptığını, fen liseliler kadar imam hatiplilerin de saygın olduğunu belirten İnce, imam hatipli işsiz çocukları farklı sektörlerde değerlendirmek için çalışma yaptırdığını aktardı.

İnce, sosyal medyada, camide bisiklete biner, zeybek oynar şekilde fotomontajlarının bulunduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:

"Acaba diyorum bu montaj, dublaj işlerini FETÖ’den mi öğrendi bunlar? Türkiye’nin önünde büyük sorunlar var, ekonomi alarm veriyor, kamyon duvara çarpmak üzere. Size sözüm şu olsun; büyük sorunlar yorgun adamlarla çözülmez. Büyük sorunlar cesaretle yeni bir ruhla heyecanla umutları yeşerterek çözülür."

İnce, konuşmasının ardından vatandaşlara kırmızı gül attı.
Kaynak: chp.org.tr
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER