CHP CUMHURBAŞKANI ADAYI MUHARREM İNCE, İSTANBUL AVCILAR’DA İFTAR YEMEĞİNE KATLDI

CHP CUMHURBAŞKANI ADAYI MUHARREM İNCE, İSTANBUL AVCILAR’DA İFTAR YEMEĞİNE KATILDICHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Avcılar Belediye..

CHP CUMHURBAŞKANI ADAYI MUHARREM İNCE, İSTANBUL AVCILAR’DA İFTAR YEMEĞİNE KATLDI
CHP CUMHURBAŞKANI ADAYI MUHARREM İNCE, İSTANBUL AVCILAR’DA İFTAR YEMEĞİNE KATILDI

CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Avcılar Belediyesi’nin Cihangir Mahallesi’nde düzenlediği iftar programına katıldı. İftarın ardından konuşan İnce, "Yoksulluğu yok etmemiz lazım. Yasakları kaldırmamız lazım. Ekonomimizi büyütmek için önce şeffaf ve hukuk devletine ihtiyacımız var. Ekonomideki büyümeyi de gerçekleştirdikten sonra bir adil bölüşüme ihtiyaç var. Gelir dağılımındaki adaletsizliği düzeltmeye ihtiyacımız var. 1 barışacağız. 2, büyüyeceğiz. 3, bölüşeceğiz" dedi

Cumhurbaşkanı Adayı İnce, İftar sofralarının bereket, huzur sofraları olduğunu, bu nedenle bu sofralarda siyaset konuşmak istemediğini söyleyerek, "Türkiye’nin kutuplaşmaya değil, kucaklaşmaya ihtiyacı var" dedi.

İnce, Türkiye’nin gelecek dönemde barışması ve kenetlenmesi gerektiğinin altını şu sözlerle çizdi: "Türkiye’nin bir büyük şemsiye altında birleşmeye ihtiyacı var. Bunu başarmalıyız. Gençlerin geleceğe umutla bakmaya ihtiyacı var. Bu ülkenin eğitimli ve akıllı evlatları ülkemizi terk ediyor, geleceğe güvenle bakamıyor. Acilen bu beyin göçünü durdurmamız lazım. Emeklilerimizi daha rahat yaşatmamız lazım. Çocuklarımıza daha iyi bir eğitim vermemiz lazım. Bütün bunları başarabiliriz. Yoksulluğu yok etmemiz lazım. Yasakları kaldırmamız lazım. Ekonomimizi büyütmek için önce şeffaf ve hukuk devletine ihtiyacımız var. Ekonomideki büyümeyi de gerçekleştirdikten sonra bir adil bölüşüme ihtiyaç var. Gelir dağılımındaki adaletsizliği düzeltmeye ihtiyacımız var. 1, barışacağız. 2, büyüyeceğiz. 3, bölüşeceğiz’’

İnce, üç tarafı denizlerle çevrili Türkiye’de Avrupa’nın en genç nüfusunun bulunduğunu hatırlatarak, "Ovalarımız, tarihimiz, doğamız var. Her şey mümkün. Helva yapmak için un da var şeker de var. Sadece bir ustaya ihtiyaç var. Allah’ın izni, milletin isteğiyle 24 Haziran’da un varsa, şeker varsa yeni yepyeni bir usta da gelecek. Allah tuttuğunuz oruçları kabul etsin." diye konuştu.


Kaynak: chp.org.tr
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER