CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SEYİT TORUN: “BIÇAK KEMİĞE DAYANDI, VATANDAŞIN CANI YANIYOR”

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SEYİT TORUN: “BIÇAK KEMİĞE DAYANDI, VATANDAŞIN CANI YANIYOR”Seçim çalışmalarını..

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SEYİT TORUN: “BIÇAK KEMİĞE DAYANDI, VATANDAŞIN CANI YANIYOR”
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SEYİT TORUN: “BIÇAK KEMİĞE DAYANDI, VATANDAŞIN CANI YANIYOR”

Seçim çalışmalarını yoğun bir tempoyla sürdüren CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun Kabadüz ilçesindeydi. Esnafı ziyaret etti, vatandaşın sorunlarını dinledi. Genel Başkan Yardımcısı Torun şöyle konuştu; “Bugün esnafımızla, vatandaşlarımızla konuşurken bir kez daha görüyorum ki, her kesim geçim sıkıntısı içinde, bıçak kemiğe dayanmış, vatandaşımızın alım gücü düşmemiş, alım gücü bitmiş, canı yanıyor, genci, yaşlısı, köylüsü, emeklisi bu iktidarın ülkeyi kötü yönetmesinin cezasını çekiyor, üretime değil, dışa bağımlı ve ithalata dayalı bir politika izleyen hükümet rant ekonomisiyle bir avuç zengin yaratırken, milyonlarca insanı yoksulluğa mahkum etti. Enflasyon oranı dünya ortalamasının beş katının üstüne çıkmış, Türk Lirası durmadan değer kaybediyor, doların ateşi durmuyor, ekonomi başta olmak üzere Türkiye her alanda krize sürüklendi. 16 milyon yoksul, 6 milyon işsiz yaratıldı bu ülkede. Milletin karşına hala nasıl çıkıyorlar, neyi anlatıyorlar anlamak mümkün değil.”

ÜRETEN, GELİRİ ADİL BÖLÜŞEN BİR TÜRKİYE YARATACAĞIZ

CHP iktidarında rant ekonomisinin biteceğini, üretime dayalı ekonomi politikalarıyla toplumun tüm kesimlerinin rahat bir nefes alacağını söyleyen Torun, ‘Türkiye siyasi ve ekonomik istikrarsızlıkla oradan oraya savuruluyor, finansal riskler artıyor, yabancı yatırımcılar fonlarını çekiyor, Türkiye’nin ekonomisi adım adım çöküyor, AKP iktidarı bu milletin elinde ne varsa aldı, tarımını bitirdi, hayvancılığını bitirdi, fabrikalarını sattı, dünyada hiçbir ülke üretmeden var olamaz, ileri teknoloji olmadan yüksek katma değer hedeflerine ulaşamaz, işte biz vatandaşımıza bunların sözünü veriyoruz, üreteceğiz, adilce bölüşeceğiz, insanca yaşayacağız, yoksulluğu ve işsizliği tarihe gömeceğiz.’ dedi.

TÜRKİYE SÜRÜKLENDİĞİ FELAKETLERDEN ÇEKİP ÇIKARACAĞIZ

24 Haziran’ın karanlık bir dönemden aydınlığa çıkışın, ülkenin kaderinin yeniden yazılacağı yeni bir başlangıcın tarihi olacağını belirten Torun, ‘Türk milleti tamam diyor artık, 25 Haziran sabahı aydınlık bir Türkiye’ye uyanmak istiyor. Cumhuriyet Halk Partisi ülkemizi sürüklendiği felaketlerden çekip çıkaracak, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bugüne kadar ezilmiş ve evine ekmek götüremeyen kim varsa, herkesin sorununu çözmeye, çiftçiden, üretenden, esnaftan yana, kimsenin yok sayılmadığı, huzur ve refah içerisinde yaşayacağı itibarlı bir Türkiye’yi, çocuklarımızın güvenli geleceğini yaratmak için geleceğiz’ diye konuştu.
Kaynak: chp.org.tr
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER