CHP İstanbul’a öğretmen aday

CHP 2.bölge Milletvekili Aday Adaylığı başvurusunu yapan Hülya Güntaş, İnsanların gözünde bu sefer farklı bir ışık gördüğünü belirterek, 24 Haziran’da yapılacak olan seçimlerde aday olduğunu açıkladı.

CHP İstanbul’a öğretmen aday

CHP Genel Merkezi’ne yaptığı resmi başvurusunun ardından partisinin İstanbul İl Başkanlığı’nda basın açıklaması yapan Hülya Güntaş, “Size bu düzeni tek başıma değiştireceğimin sözünü veremem. Fakat herkese birlikteliğimizin verdiği güç ile özgür ve adil bir düzenin kurulması için var gücümle mücadele edeceğime dair söz verebilirim” dedi

İşte o açıklama

Değerli misafirler, saygı değer yöneticilerimiz, kıymetli cumhuriyet halk partisi emekçileri ve sayın basın mensupları, hepinizi en içten dileklerimle selamlıyor, benim için anlamı büyük olan bu önemli günümde yanımda olduğunuz için hepinizi sevgi ve saygılarımla kucaklıyorum. Ayrıca sizleri demokrasi şölenimiz olacak ve bizi iktidara taşıyacağına inandığım 24 Haziran baskın seçim kararının ışığı ile hoş geldiniz diyorum.

Ben bu ülkeyi bulunması gereken huzur ve kardeşlik ortamına taşımak için aday oldum.

Halkımızı özgürleştirecek, biz kadınlara gereken değeri verecek, öğrencilerimize çalışmalarının ve ailelerinin mücadelelerinin karşılığını verecek iktidarın kurulmasında emek harcamaya adayım. Yoksullaştırılıp sosyal yardımlarla geçinen halkın, yoksulluğuna son vermektir.

Ben aday oldum çünkü engelli vatandaşlarımızı sosyal yaşama katılmalarını ve görünür olmalarını sağlamak. Düzenlenen yasaların kâğıt üzerinde değil, adaletli ve doğru bir şekilde uygulanması için aday oldum.

Hedefim ülkemizin üretiminde baş rol oynayan emekçilerin haklarını savunmak. Kamunun tasfiye ve özelleştirmelere son vermek için iş kazalarına dur demek için, ekmekleri ellerinden alınan kamu emekçilerinin ve atanması yapılmayan, haksız yere görevlerinden alınan ve açlıkla terbiye edilmeye çalışılan öğretmenlerin hakları için mücadele etmeye adayım. 

Ben gelecek nesillere bırakacağımız tabiat zenginliklerimizin rant alanları olarak paylaştırılmayacağı, Türkiye’mizin birçok bölgesinde bulunan santrallerin ve Heslerin sebebi ile havamızın, suyumuzun, doğamızın ve ormanlarımızın kirletilmemesi ve katledilmemesi için adayım.

Doğanın ve onun bir parçası olan hayvanların yaşam haklarının korunması ve gözetilmesi için adayım.

Halktan alınan, kullanılmayan köprü, yol ücretleri ve denetlenmeyen haksız trafik cezaları, su doğalgaz elektrik zamları, TRT payı, yüksek faizler ve diğer adlar altındaki toplanan haksız kazançlar, toplumdaki yozlaşmalar ve baş gösteren bozulmaları düzeltmek için adayım.

Bütün bu yukarıdaki saydığımız ve daha birçok konunun umudu olacak mücadelemi gerçekleştirebilmek için aday oldum.

Biz artık bir seçimi kazanma arzusu ile değil. Hem bugün hem de geleceği yeniden kurma azmi ile çalışmalı ve önümüzdeki bu seçimde sandıkta devrim yapmalıyız.

Gerçek Hak Hukuk ve Adalet için yük bizim omuzlarımızdadır. Tüm halkın kurtuluşunu sağlayacak Bu sorumluluğu hepimiz için taşımalı, hakkını vermeli, Atatürk'ün kurduğu bu Cumhuriyeti kaybetmemek için, sandıklara gidip ayrımsız samimi bir şekilde oylarımızı vermeliyiz.  Ayrıca bu seçimlere katılan tüm cumhurbaşkanı adaylarına başarılar diliyorum.

Sayın örgüt emekçileri, hepinizi aydınlık yarınlar mutlu ve özgür bir ülkeyi tekrardan parlatacak kararlı mücadelemiz ve yılmaz duruşumuzla sevgi ile kucaklıyorum. 

Ve diyorum ki, Umutlar bizim, Yarınlar Bizim, İktidar Bizim

Hülya Güntaş

Matematik Öğretmeni olan Hülya Güntaş ELAZIĞ Doğumlu, İyi seviyede Almanca konuşan ve Uzm. Dr. Jin. Hüseyin Güntaş ile evli 3 erkek çocuğu annesi

Siyasi Kariyer: 

-Cumhuriyet Halk Partisi Üyesi 25. dönem ön seçim M.V. adayı 2 bölge

-KESK ' e bağlı Eğitim Sen üyesi 

-Eğitim Sen okul temsilcisi

-Eğitim Sen Kadın Meclisinde aktif

-Cumhuriyet Halk Partisi Üyelerinin KESK ' e bağlı (sendikal birliğin) Eğitim Sen İstanbul Sözcüsü

-Dersim Dernekleri Federasyonun Üst Kurul Delegesi (DEDEF )

-KESK üst kurul delegesi

-Mor Dayanışma sivil toplum örgütünde aktif

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2018, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER