Dr. Cengiz Alp , Milletvekili aday adayı oldu...

24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. dönem Milletvekili Genel Seçimi için İstanbul 2. Bölgeden aday adayı oldu

Dr. Cengiz Alp , Milletvekili aday adayı oldu...

CHP İstanbul il ve ilçe örgütleri  içinde fazlasıyla sevilen bir isim olan örgütün ( Cengiz Abisi ) Dr.Cengiz Alp’e ilçe örgütleri tarafında her geçen gün  desteği giderek artması,Alp’in CHP’de seçilebilecek bir yerde aday olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

İstanbul genelinde ve partililerce de sevilen siyasetçi olarak bilinen Dr. Cengiz Alp’in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile olan yakınlığı ve sıcaklığı konuşuluyor.

DOKTOR CENGİZ ALP KİMDİR?

Sarıyer ilçesinden daha evvel Belediye Başkan Aday Adaylığı ismi geçen Operatör Doktor Cengiz Alp, 1957 Malatya, Arguvan doğumludur. 1980 Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olan Alp, daha evvel SHP ve CHP ilçe başkanlıkları görevini başarıyla yürütmüş, siyasi birikimi ve bilim adamı kimliğiyle ön plana çıkan bir isimdir.

1991 yılında Milletvekili adayı olan Operatör Doktor Cengiz Alp, bir tarım ülkesi olan Türkiye’ye yenilik getirecek üretim, geliştirme ve organik tarımla ilgili yeni projelerle de uğraşmaktadır.

Evli ve 2 çocuk babası olan Alp, Sarıyer Tıp Merkezi ve Özel Okmeydanı Hastanesi işletmeciliğini yapmaktadır.

Belediye Başkan Aday Adayı olduğu süreçte özellikle özelde Sarıyer ilçesinin, genelde İstanbul’un kentsel dokusuyla ilgili doğru tespitlerde bulunan Operatör Doktor Cengiz Alp, 2. seçim bölgesinde bulunan Sivil Toplum Kuruluşları, meslek odaları ve CHP örgütüyle iyi ilişkiler içerisindedir…

Türkiye’nin sağlık politikasını mesleği gereği yakından takip eden Operatör Doktor Cengiz Alp, sağlık politikası hakkında ki fikirlerinin yanı sıra, Türkiye’nin iç ve dış politikası hakkında da değerli fikirlere sahip ve Cumhuriyetin temel ilkeleri konusunda hassas fikirleri olan bir isimdir…

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER