Kemal Taştan, “Kişilerin değişikliği ile olmaz”

24 Haziran'da yapılan cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimleri sonrası olağanüstü kurultay tartışmaları yaşanan CHP'de, Merkez Yönetim Kurulu (MYK) yenilendi.

Kemal Taştan, “Kişilerin değişikliği ile olmaz”

Kağıthane’nin etkili siyasetçisi Eski İstanbul il başkan yardımcısı, Mali Müşavir Kemal Taştan’dan bir açıklama geldi

İşte o açıklama

2010 yılında yapılan 33. Olağan Kurultay’da Genel Başkan seçilen Kılıçdaroğlu o tarihten itibaren MYK da dokuz kez değişikliğe gitti. Kılıçdaroğlu genel başkanlığı döneminde 100’ü aşkın genel başkan yardımcısı ile çalıştı. MYK değişikliği sadece kişilerin değişikliği ile olmaz önemli olan partide gerçek anlamda yapısal değişiklik yapılması gerekiyor. Kadroların devam ettirilmesi partide ciddi manada güven kaybına sebep oluyor.

Bırakın diğer seçmenleri kendi seçmenlerimizde dahi bir güven kaybına sahip oluyor.  Örgütün bir an önce kavga görüntüsünden mutlaka çıkması lazım. Bunun çözümü de örgütte değil, parti yönetenlerin buna çözüm getirmesi lazım.

Önümüzdeki dönemde tüzük kurultayı ile ilgili bir çalışma yapılacağı söyleniyor. Parti önümüzdeki yerel yönetimlerde elde edebileceği başarının da gerisine düşeceği ihtimali vardır.

Türkiye'nin şu an için de bulunduğu ekonomik koşulları  düşünerek parti hem kendi içinde barış sağlamalı, yerel yönetimlere emin adımlarla hazırlanmanın yolunu mutlaka başarması lazım. Bunun başka yolu yok

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2018, 08:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Turhan ÇATAL
Turhan ÇATAL - 2 gün Önce

Kemal Bey.Çok doğru tespitler.Bütün partiler için geçerli tespitler.Adeta tabanın sesi olmuşsunuz.

SIRADAKİ HABER