Küçükçekmece Belediyesi Geleneksel Sanatlar Akademisi ilk mezunlarını verdi

Küçükçekmece Belediyesi Geleneksel Sanatlar Akademisi’nin düzenlediği ’Çerağ’ isimli mezuniyet programı renkli görüntülere sahne oldu. Düzenlenen törende, üç yıl boyunca çeşitli sınavlardan geçerek mezun olan, Akademinin 150 öğrencisi...

Küçükçekmece Belediyesi Geleneksel Sanatlar Akademisi ilk mezunlarını verdi

Küçükçekmece Belediyesi Geleneksel Sanatlar Akademisi’nin düzenlediği ’Çerağ’ isimli mezuniyet programı renkli görüntülere sahne oldu. Düzenlenen törende, üç yıl boyunca çeşitli sınavlardan geçerek mezun olan, Akademinin 150 öğrencisi sertifikalarını aldı.

Küçükçekmece Belediyesi Geleneksel Sanatlar Akademisi ilk mezunlarını verdi.Mezunlar için düzenlenen mezuniyet programı renkli görüntülere sahne oldu. Programa; Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Besim Müftüoğlu, GSA’nın alanında uzman eğitmenleri ve öğrenciler katıldı.

Tecrübelerini paylaştılar

GSA’nin duayen eğitmenleri Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüsrev Subaşı, Yrd. Doç. Latife Aktan Özel, Öğretim Görevlisi Semih İrteş ve Kat’ı üstadı Dürdane Ünver ’Sanat Eğitiminde Geleneksel Disiplin’ konulu panelde öğrencileriyle tecrübelerini paylaşarak, onlara geleceğe dair tavsiyelerde bulundu.

’Başkan Karadeniz’e teşekkürler’

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüsrev Subaşı, gelenekten geleceğe köprü kurarak kendilerine imkan sağlayan Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’e teşekkür etti.

Panelin ardından Hakan Dedeler ve Meriç Dönük’ün katılımıyla Ehl-i Makam dinleti programı gerçekleştirildi. Coğrafyamızın farklı yörelerine ait formlarda eserleri icra eden ikili, beğeniyle dinlendi.

’Her alanda yanınızdayız’

GSA öğrencilerine mezuniyet sertifikaları eğitmenleri ve Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Besim Müftüoğlu tarafından takdim edildi. Müftüoğlu, Küçükçekmece Belediyesi’nin yerel yönetim olarak her alanda vatandaşların yanında olduğuna dikkat çektiği konuşmasında, GSA’nın eğitmen ve öğrencilerini tebrik etti.

’Çerağ izleyiciyle buluştu’

Mezuniyet programı kapsamında mezun olan öğrencilerin eserlerinden oluşan ’Çerağ’ isimli sergi de izleyiciyle buluştu. Tezhip, Minyatür, Ebru, Çini, Cilt, Katı’, Kaligrafi, branşlarında mezun olan ve proje gruplarına dahil olan öğrencilerin 8 ay hazırlık yaparak ürettikleri eserler, geleneğe bağlı kalarak oluşturulmuş yeni tasarımlar olarak dikkat çekiyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER