Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi, yeni eğitim yılına başladı

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın “Eğitim Kenti Tuzla” vizyonuyla hizmet veren Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi, yeni eğitim yılına başladı. Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi, liselerde tanıtım günleri düzenleyerek gençleri...

Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi, yeni eğitim yılına başladı

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın “Eğitim Kenti Tuzla” vizyonuyla hizmet veren Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi, yeni eğitim yılına başladı. Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi, liselerde tanıtım günleri düzenleyerek gençleri ev ve okul dışındaki 3’üncü adrese davet ediyor.

12-29 yaş arası gençlerin serbest zamanlarını eğitici, bilimsel, sportif, kültürel, sosyal ve sanatsal faaliyetlerle değerlendirmesine fırsat vererek geleceğe hazırlayan Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi, yeni eğitim yılına ‘Merhaba’ dedi. Gençlerin bilgi, beceri ve yeteneklerini her alanda değerlendirmesine olanak sağlayan ve ücretsiz hizmet veren Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi, yeni eğitim yılında 2 akademi, 16 eğitim ve sanat bölümü, 4 spor branşı, 6 sosyal sorumluluk proje ekibi ile kursiyerlere kapılarını açtı. 12-29 yaş aralığındaki gençler, Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezlerinin yanı sıra Tuzla Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Gençlik Gemisi, Tuzla Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Gençlik Kampı, Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı ile Tuzla Belediyesi’nin diğer spor, sanat ve kültür merkezleri, kütüphanelerinde hizmet alıyor.

Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi, liselerde tanıtım günleri düzenliyor

Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi, liselerde tanıtım günleri düzenleyerek gençleri hizmet ve faaliyetleri hakkında bilgilendiriyor, merak ettikleri soruları yanıtlıyor. Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi’nin eğitmenlerinin bilgilendirme hizmetinin yanı sıra bu merkezlerde eğitim alan gençler de mobil sahnede yeteneklerini sahneliyor. Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi’nden hizmet almak isteyen gençler, üye kayıt formlarını doldurarak yaşıtlarıyla aynı imkanlara sahip oluyor.

Okuyan, düşünen ve sorgulayan bir gençliğin yetişmesini istiyoruz

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, ilçe gençliğini Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi’ne davet etti. Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi’nin hizmet ve faaliyetlerinden her gencin yararlanmasını arzu ettiklerini belirten Başkan Yazıcı, “Bizim gençlerimizle ilgili hayalimiz, okuyan, sorgulayan, düşünen ve sosyal yönü güçlü bir gençliğin yetişmesidir. Gençliğe yapmış olduğumuz hizmet ve yatırımlar da bunun en güzel göstergesidir. Gençlerin insanlığa faydalı ve örnek teşkil edecek bireyler olması için tüm desteğimizle yanlarındayız. Gençlerimizle kültürel, sanatsal, sportif ve sosyal etkinliklerde sürekli bir aradayız. Binlerce gencimizle yüzlerce projeye imza attık. Gençlerimizle yine birçok projede bir arada olup, inşa edeceğimiz güzel yarınlar için bir adım daha atmış olacağız” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER