BTSO istihdam bürolarına yoğun talep

- İŞKUR iş birliğinde kentte 4 ayrı noktada oluşturulan istihdam bürolarına bir yılda yaklaşık 2 bin firma, 12 binden fazla istihdam talebinde bulundu - BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay: - "BTSO olarak kentimizin 4 ayrı bölgesinde İstihdam Büroları'mızı hizmete açtık. Bu merkezlerimize hemen hemen tüm sektörlerden yoğun işçi talebi geliyor"

BTSO istihdam bürolarına yoğun talep

BURSA (AA) - Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ve İŞKUR iş birliğinde 4 ayrı noktada oluşturulan istihdam bürolarına bir yılda yaklaşık 2 bin firma, 12 binden fazla istihdam talebinde bulundu.

BTSO'dan yapılan açıklamaya göre, oda hizmet binası, BUTGEM Yerleşkesi, Barakfakih ve BTSO Altıparmak temsilcilik binasında hizmete açılan istihdam büroları, firmalardan talepleri alarak kentin istihdam potansiyeline katkı sağlamayı sürdürüyor.

Geçen yıl mart ayından beri faaliyet gösteren istihdam bürolarına en çok tekstil, makine ve otomotiv sektörlerinden firmalar personel talebinde bulundu.

Açıklamada, görüşlerine yer verilen BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Bursa'nın işsizlik oranıyla Türkiye ve AB ülkeleri ortalamasından daha iyi seviyede olduğunu belirtti.

BTSO istihdam bürolarında görevli meslek danışmanlarının firmaları bizzat ziyaret ederek, devletin sunduğu teşvik ve destekleri anlattığını vurgulayan Burkay, danışmanların şimdiye kadar 2 bin firmayı ziyaret ettiğini bildirdi.

Burkay, yapılan görüşmeler sonucunda 12 binden fazla istihdam talebi aldıklarına işaret ederek, şu bilgileri verdi:

"İş arayan ile işvereni aynı platformda buluşturan istihdam büroları istihdam seferberliğine büyük güç katıyor. Bursa'mızda ve ülkemizde sektörlerimizin en önemli gündem maddesi nitelikli personel ihtiyacıdır. BTSO olarak kentimizin 4 ayrı bölgesinde İstihdam Büroları'mızı hizmete açtık. Bu merkezlerimize hemen hemen tüm sektörlerden yoğun işçi talebi geliyor. BTSO olarak iş arayan insanlarımızı BUTGEM ve MESYEB çatısı altında verdiğimiz eğitim ve belgelendirme hizmetlerinden de yararlanmaya davet ediyorum. İstihdam seferberliğine katılarak, kent ve ülke ekonomimize katkı sağlayan her bir müteşebbisimizi kutluyor, şükranlarımı sunuyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER