4. Uluslararası Su ve Çevre Kongresi, Su ve Çevre Fuarı

- Network Fuarcılık Genel Müdürü Eker: - "Kongremizde 280 bildiri sahibi 511 bildiri sundu. Yapılan sosyal etkinliklerle de bunlar desteklendi"

4. Uluslararası Su ve Çevre Kongresi, Su ve Çevre Fuarı

BURSA (AA) - Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi (AKKM) ve Network Fuarcılık iş birliğiyle düzenlenen "Su ve Çevre Fuarı" ve "4. Uluslararası Bursa Su ve Çevre Kongresi"ne (SUÇEV 2018) 20 bine yakın kişi katıldı.

22 Mart Dünya Su Günü'nde kapılarını açan fuar ve kongre, son gün yapılan etkinliklerle sona erdi. 6 salonda gerçekleştirilen ve alanında uzman konuşmacıların yer aldığı çok sayıda bilimsel oturum ve etkinlik, yoğun ilgi gördü.

Merinos AKKM'de SUÇEV 2018 kapsamında yapılan fuar, kongre ve etkinliklere üç gün boyunca 20 bine yakın kişi katıldı.

Bursa Orman Bölge Müdürlüğünce, 21-26 Mart Orman Haftası dolayısıyla fuarda bir dizi etkinlik yapıldı.

Bursa Orman Bölge Müdürlüğünce açılan yabani hayat ve orman bilinciyle ilgili resim ve şiir sergisiyle tiyatro gösterisi renkli anlara sahne oldu. Ayrıca, Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, defne, palmiye ve fıstık çamlarından oluşan ücretsiz 10 bin fidan dağıttı.

- "Kongrede 511 bildiri sunuldu"

Network Fuarcılık Genel Müdürü Hasan Eker, yaptığı açıklamada, Bursa'nın fuar ve kongre kenti olması için Merinos AKKM gibi çok özel bir alanı daha efektif kullanmayı amaçladıklarını, buna yönelik çalışmaları sürdürdüklerini söyledi.

Eker, kongre boyunca 70 oturum yapıldığını belirterek, "Kongremizde 280 bildiri sahibi 511 bildiri sundu. Yapılan sosyal etkinliklerle de bunlar desteklendi. Neticesinde toplumumuza, sektöre, öğrencilere, akademisyenlere, kamuya mesajların verildiği, kararların alındığı bilimsel bilgi paylaşımının, skeç, tiyatro gösterilerle şiir ve resim yarışmalarının olduğu çok keyifli ve faydalı bir organizasyonu geride bıraktık." ifadelerini kullandı.

Merinos AKKM Genel Koordinatörü Hasan Çepni de Bursa'nın kongre ve fuar turizminde daha iyi konuma gelmesini hedeflediklerini vurguladı.

Bunun için yoğun çaba sarf ettiklerini anlatan Çepni, bu kapsamda 2018 yılında planladıkları fuarlardan ikincisini de başarıyla gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Çepni, "Yoğun bir katılım oldu. Merinos AKKM'nin 6 salonunda eş zamanlı olarak düzenlenen bilimsel oturumlar, etkinlikler ve fuarla faydalı ve çevre bilincinin geliştirilmesi yönünde farkındalık yaratan bir etkinlik yaptığımıza inanıyorum." değerlendirmesinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER