8 Mart Dünya Kadınlar Günü

TEKİRDAĞ (AA) - Sağlık-Sen Tekirdağ Kadınlar Komisyonu Başkanı Yasemin Keskin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Keskin, mesajında, kadın haklarının hatırlanması ve sorunlarının çözüme kavuşturulması amacıyla...

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

TEKİRDAĞ (AA) - Sağlık-Sen Tekirdağ Kadınlar Komisyonu Başkanı Yasemin Keskin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Keskin, mesajında, kadın haklarının hatırlanması ve sorunlarının çözüme kavuşturulması amacıyla 1977 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda alınan kararla 8 Mart'ın tüm dünyada "Kadınlar Günü" olarak kutlandığını belirtti.

Kadınların yetiştirdikleri nesillerle ülkelerin geleceğinin şekillenmesinde herkesten daha çok katkıda bulunduklarına işaret eden Keskin, şunları kaydetti:

"Bugün şiddete maruz kalan, iş hayatında 'pozitif ayrımcılık yapıyoruz' denilip baskılanan, toplumsal her sorunda, 'kadındır toplumu yetiştiren, geleceği kadınlarımız kurtaracak' gibi beylik laflarla zor olan yaşam koşullarına daha da zorluk yüklenen, vatan uğruna evladını gözünü kırpmadan şehadete yollayan, bağrına taş basan kahramanların günüdür. Çalışan, üreten, hayatın her alanında var olan kadınlarımızın hak mücadelesinde her daim yanlarında olduğumuzu beyan ederken, başta vatan uğruna bağrına taş basan kıymetli şehit analarımız, bizleri yetiştirirken türlü cefalar çeken kendi annelerimiz ve meslek yaşantısında güllü yolların dikenlerine maruz kalan tüm kadınlarımızın 8 Mart Emekçi Kadınlar Gününü en derin saygılarımızla kutluyoruz."

Keskin, 8 Mart'ın çalgılı çengili kutlanacak bir bayram günü olmadığını vurgulayarak, "Hayatın her alanında omuzlarına ağır yük yüklenen kadınlarımızın yaşadıklarına dikkat çekme, kadının dilinden kadın derdinin tespiti ve farkındalık yaratma günüdür." ifadesini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER