Arı ürünlerinen sağlığa faydaları anlatıldı

TEKİRDAĞ (AA) - Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından "Apiterapi Arı Ürünleri ile Gelen Sağlık" konulu konferans düzenlendi."Apiterapi Arı Ürünleri ile Gelen Sağlık" konulu konferans Namık Kemal Üniversitesi Rektörlük...

Arı ürünlerinen sağlığa faydaları anlatıldı

TEKİRDAĞ (AA) - Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından "Apiterapi Arı Ürünleri ile Gelen Sağlık" konulu konferans düzenlendi.

"Apiterapi Arı Ürünleri ile Gelen Sağlık" konulu konferans Namık Kemal Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonunda yapıldı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, konferansın açılışında yaptığı konuşmada, kentin arı ve arı ürünleri açısından çok büyük potansiyele sahip olduğunu belirtti.

Tekirdağ'ın önemli bir tarım kenti olduğuna işaret eder Albayrak, şunları söyledi:

"Tarımsal hizmetlerde belediye olarak ciddi atılımlar yaptık. Bu atılımlarında sonuçlarını almaktan dolayı mutluyuz. Arıcılığı geliştirme konusunda da geniş çaplı çalışmalarımız oldu. Tekirdağ'da şu anda arı kovanı sayısı 50 bin. Belediye olarak bizim hedefimiz bunu 50 bin daha artırıp 100 bin yapmak. Arı üreticilerimizi başlattığımız projeler neticesinde 13 bin kovan dağıttık. İlerleyen günlerde 4 bin adet daha kovan dağıtımı yapacağız."

Konferansa arıcılıkla ilgili çalışmalarıyla tanınan Prof. Dr. Muhsin Doğaroğlu konuşmacı olarak katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER