Arızlı-Umuttepe yolu hizmete girdi

KOCAELİ (AA) - Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Arızlı ile Umuttepe arasında yapılan 3 kilometre uzunluğundaki alternatif yol hizmete girdi.Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazlı açıklamada, şehiriçi trafik yoğunluğunu azaltmak...

Arızlı-Umuttepe yolu hizmete girdi

KOCAELİ (AA) - Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Arızlı ile Umuttepe arasında yapılan 3 kilometre uzunluğundaki alternatif yol hizmete girdi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazlı açıklamada, şehiriçi trafik yoğunluğunu azaltmak için başlatılan alternatif yol yapımı çalışmalarının devam ettiği kaydedildi.

Arızlı ile Umuttepe arasında ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla gerçekleştirilen yol çalışmasının tamamlandığını aktarılan açıklamada, hizmete açılan yolun Kocaeli Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi veya Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü'ne gitmeyen Derincelilere büyük kolaylık sağlayacağı belirtildi.

Açıklamada, alternatif yolun tamamlanmasıyla Umuttepe bölgesine batıdan da bir ulaşım koridoru açıldığına dikkat çekilerek, "Arızlı - Umuttepe alternatif yolu, 3 kilometre uzunluğa ve 7 metre genişliğe sahip. Çalışma kapsamında yol bölümünde 6 bin 900 ton asfalt serildi. Trafik levhaları yerleştirilerek, şerit çizgileri çizildi." ifadeleri kullanıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER