Ayçiçeği üreticisine destekleme kredisi veriliyor

BALIKESİR (AA) -Trakya Birliğe bağlı Manyas Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi, üretici ortaklarına destekleme kredisi veriyor.Manyas Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Kalpakçı, AA muhabirine yaptığı...

Ayçiçeği üreticisine destekleme kredisi veriliyor

BALIKESİR (AA) -Trakya Birliğe bağlı Manyas Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi, üretici ortaklarına destekleme kredisi veriyor.

Manyas Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Kalpakçı, AA muhabirine yaptığı açıklamada destekleme kredisinin verilmeye başlandığını söyledi.

Başkan Kalpakçı, ortakların kooperatife teslim ettikleri her ton için 300 lira, kooperatife taahhüt ettikleri ürünün en az yüzde 50'sini tamamlayamamış ortaklara ise ton başına 150 lira destek kredisi kullandırılacağını belirterek, şunları kaydetti:

"2017-2018 ayçiçeği alım kampanyasında rekolte beyannamesi vererek taahhüt ettiği ürünün en az yüzde 50'sini tamamlamış ve kooperatife asgari bir ton yağlık ayçiçeği döken, kısa veya uzun vadeli borcu bulunmayan ortaklarımıza teslim ettiği ürünle doğru orantılı olarak kredilendirme limitleri dahilinde destekleme kredisi kullandırılmaya 20 Mart itibarıyla başlanmıştır."

Destekleme kredisinin son ödeme tarihinin 30 Eylül olduğu bildirildi.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER