Bursa Hayvanlarla Yaşam Derneği'nden Yenişehir'e ziyaret

BURSA (AA) - Bursa Hayvanlarla Yaşam Derneği Başkanı Sibel Akıncı ile dernek üyeleri, Yenişehir ilçesindeki sokak hayvanlarının tedavi ve beslenmesi için Koyunhisar köyünü ziyaret etti.Vatandaşlara, Orman ve Su İşler Bakanlığı, Doğa...

Bursa Hayvanlarla Yaşam Derneği'nden Yenişehir'e ziyaret

BURSA (AA) - Bursa Hayvanlarla Yaşam Derneği Başkanı Sibel Akıncı ile dernek üyeleri, Yenişehir ilçesindeki sokak hayvanlarının tedavi ve beslenmesi için Koyunhisar köyünü ziyaret etti.

Vatandaşlara, Orman ve Su İşler Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar 2. Bölge Müdürlüğünün bilgilendirme broşürlerini dağıtan Akıncı, hayvanların da insanlar kadar yaşam hakkına sahip olduklarını anlattı.

Hayvanların da tıpkı insanlar gibi can taşıdığının unutulmaması gerektiğini belirten Akıncı, "Bu dünyada bizim kadar onların da yaşam hakkı var. Herkesten hayvanlar için daha duyarlı olmalarını istiyorum. Bugün ulaşabildiğimiz tüm hayvanlara ulaşmaya çalıştık. Uyuz olanların uyuz tedavilerini gerçekleştirdik. Aldığımız yiyecetlerin içine ilaç koyarak iç parazit tedavilerini yaptık. 100 kilo mamayla beslemelerini yaptık. Bu uygulamalarımız devam edecek." diye konuştu.

Akıncı ve dernek üyeleri, bir süre önce mezbahane bölgesine bırakılan kulübeleri de kontrole etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER