Demirköy'de kırkyama kursu açıldı

KIRKLARELİ (AA) - Demirköy Halk Eğitimi Merkezince kırkyama kursu açıldı.Merkez Müdürü Salih Ayaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kırkyama kursuna gösterilen ilgiden dolayı memnun olduklarını söyledi.Kursta 15 kursiyerin eğitim gördüğünü...

Demirköy'de kırkyama kursu açıldı

KIRKLARELİ (AA) - Demirköy Halk Eğitimi Merkezince kırkyama kursu açıldı.

Merkez Müdürü Salih Ayaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kırkyama kursuna gösterilen ilgiden dolayı memnun olduklarını söyledi.

Kursta 15 kursiyerin eğitim gördüğünü ifade eden Ayaz, kırkyama ile atık kumaşlardan güzel ürünler elde edilebileceğini belirtti.

Kırkyamanın parça kumaşların birleştirmesine dayanan geleneksel bir el sanatı olduğunu anlatan Ayaz, şunları kaydetti:

"Kursiyerlerimiz, bu kurs sayesinde atık kumaş ya da farklı malzemelerden güzel ürünler üretebilecek. Çalışmalarımız tamamen artık kumaş ve malzemelerden yapılmaktadır. Düz dikiş, ev tekstili kumaşları, overlok, ütüleme, kesim, kırkyamaya hazırlık, kırkyamayı elde ve makinede birleştirme, basit nakış, temel iğne teknikleri, kenar bordürü, dekoratif kırkyama, kırkyama ve aplike branşlarında eğitim alanlar, ev tekstili ve çeyiz ürünleri yapan işletme ve atölyelerde, mefruşat mağazalarında çalışabilir, evlerinde üretim yapabilirler."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER