Edirneli kadınlardan Mehmetçiğe destek

EDİRNE (AA) - Edirne'de, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla tören düzenlendi.Saraçlar Caddesi'ndeki Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.Törene katılan kadınlar,...

Edirneli kadınlardan Mehmetçiğe destek

EDİRNE (AA) - Edirne'de, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

Saraçlar Caddesi'ndeki Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Törene katılan kadınlar, Zeytin Dalı Harekatı'nda görev yapan Mehmetçiğe destek olmak amacıyla "Kahraman Mehmetçiğimiz Vatan Size Çok Şey Borçlu" yazılı pankart taşıdı.

Edirne Kadın Dayanışması Temsilcisi ve Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tüm Türkiye'nin Mehmetçiğin yanında olduğunu söyledi.

Her kadının bir anne olduğunu belirten Gegeoğlu, "Vatanın birliği ve bütünlüğü için görev yapan her Mehmetçiğimiz bizim evladımız. Bir evladın ne kadar zor büyüdüğünü ve yetiştiğini bizler biliyoruz, emeği bizler harcıyoruz. Oradaki bütün Mehmetçiğimizin Allah yardımcısı olsun. Şehitlerimiz nur içinde yatsın, mekanları cennet olsun. Gazilerimiz bir an önce iyileşsin. Bugün 8 Mart kadının, emeğin, hakkın sorgulandığı bir gün ama hayatın içinde yaşadığımız gerçekler de var. Önceliğimiz evlatlarımız, oradaki evlatlarımıza Rabbimden yardım istiyoruz." diye konuştu.

Konuşmaların ardından kadınlara menekşe hediye edildi.

Törene, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, siyasi parti, sivil toplum kuruluşu ve dernek üyesi kadınlar katıldı.

Buradaki törenin ardından kadınlar, Zübeyde Hanım Heykeli'ne yürüdü.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER