Edirne'ye Damızlık Hayvan Borsası kurulacak

EDİRNE (AA) - Edirne Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Özay Öztürk, "Damızlık Hayvan Satış Borsasını Edirne’ye ve Türkiye’ye kazandıracağız. Bu proje Türkiye’de bir ilk olacak." dedi.Öztürk, gazetecilere yaptığı açıklamada,...

Edirne'ye Damızlık Hayvan Borsası kurulacak

EDİRNE (AA) - Edirne Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Özay Öztürk, "Damızlık Hayvan Satış Borsasını Edirne’ye ve Türkiye’ye kazandıracağız. Bu proje Türkiye’de bir ilk olacak." dedi.

Öztürk, gazetecilere yaptığı açıklamada, bölge tarım ve ticaretinin gelişmesi için farklı projeleri hayata geçireceklerini söyledi.

ETB'nin Türkiye'nin önde gelen borsalarında biri olduğunu ve daha iyi konuma gelmesi için projeler hazırladıklarını ifade eden Öztürk, şunları kaydetti:

"Edirne Ticaret Borsası seçimlerine tek liste olarak girdik. Tek liste olmanın bize verdiği büyük bir sorumluluk ve yük var. Görevimizi en iyi şekilde yapmak için hep birlikte çalışacağız. Damızlık Hayvan Satış Borsası kurma projemiz var. Bilindiği üzere Trakya hastalıklardan ari bir bölge. Bölgemizin damızlık kalitesi çok iyi. Ülkemizin damızlık ithalatını yaptığını biliyoruz. Bu ithalatın biraz azalması konusunda ve ihtiyaç duyan üreticilerin tedarik etmesi açısından önemli bir çalışma. Bu projeyi hayata geçirip Damızlık Hayvan Satış Borsası’nı Edirne’ye ve Türkiye’ye kazandıracağız. Bu proje Türkiye’de bir ilk olacak."

Öztürk, bunun yanında lisanslı depoculuk faaliyetlerini artırmak için çalıştıklarını dile getirerek, şöyle devam etti:

"Şu anda 40 bin ton kapasitedeyiz. 22 bin ton daha ilave edip 62 bin tona çıkartacağız. Lisanslı depoculuk çok önemsediğimiz bir proje. Bölgemizi de çok ilgilendiriyor. Tarım ticareti açısından çok önemli. Bu konuda çalışmalarımız sürecek."

ETB Meclis Başkanı Fedai Canım da insan odaklı yönetim anlayışıyla hizmet verdiklerini belirterek, yeni dönemde yeni projelerle bölgeye katkı sunacaklarını söyledi.

Bu arada borsa organ seçimleri borsanın konferans salonunda başladı.

Seçime ETB Başkanı Özay Öztürk başkanlığında tek listeyle gidiliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER