Eyüpsultan'daki 7 işletmeye "Hijyende Mükemmellik" sertifikası

- Eyüpsultan Belediyesi ve Eczacıbaşı Profesyonel iş birliği ile yürütülen "Hijyende Mükemmellik" projesi kapsamında, ilçeden bulunan işletmelere verilen eğitimler ve denetimler sonucunda seçilen 7 başarılı işletme, "Hijyende Mükemmellik" sertifikası almaya hak kazandı

Eyüpsultan'daki 7 işletmeye

İSTANBUL (AA) - Eyüpsultan Belediyesi ve Eczacıbaşı Profesyonel iş birliği ile yürütülen "Hijyende Mükemmellik" projesi kapsamında, 7 işletmeye "Hijyende Mükemmellik" sertifikası verildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, ev dışı noktaların hijyen standartlarını artırmayı amaçlayan "Hijyende Mükemmellik" projesi ilk yılını tamamladı.

Proje kapsamında Eyüpsultan'da bulunan işletmelere eğitimler verildi ve periyodik denetimler gerçekleştirildi. Çalışmalar sonunda, başarılı 7 işletme "Hijyende Mükemmellik" sertifikasını almaya hak kazandı.

Üç adımda kusursuz hijyenin sağlanmasını amaçlayan proje çerçevesinde işletmeler, denetim, takip ve koruma aşamalarına tabi tutuldu. Eczacıbaşı Profesyonel Akademi tarafından gerçekleştirilen eğitim ve takipler sonucunda seçilen 7 işletme sertifika aldı. "Hijyende Mükemmellik" sertifikalarını alan işletmeler, düzenli aralıklarla denetimlerden geçmeye devam edecek.

- İşletmeler sürdürülebilir hijyen konusunda kendilerini geliştiriyor

Projeye katılan işletmelere hijyen için doğru uygulama yöntemleri sunan "Hijyende Mükemmellik" ile işletmeler sürdürülebilir hijyen konusunda kendilerini geliştiriyor. Ev dışı tüketim sektöründe faaliyet gösteren işletmeler "Hijyende Mükemmellik" hizmetlerinden faydalanmak ve sertifika sahibi olmak için Eczacıbaşı Profesyonel ve Eyüpsultan Belediyesi'ne başvuruda bulunabiliyor.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, sertifika takdim toplantısında yaptığı konuşmada, ilçedeki işletmelerin hijyen kuralları içinde üretim yapmasının çok önemli olduğunu ve bu konuda düzenli denetimler yaptıklarını belirtti.

İşletmeleri daha ileri bir aşamaya taşımak için Eczacıbaşı Profesyonel ile iş birliğine gittiklerini aktaran Aydın, sertifika almaya hak kazanan işletmeleri tebrik ederek, diğer işletmelere de örnek olmaları temennisinde bulundu.

- Tüketicilerin ilk koşulu temizlik

Eczacıbaşı Profesyonel Genel Müdürü Melike Koçoğlu da işletmelere fayda sağlamak ve kullanıcı memnuniyetini artırmak adına bir yıl önce "Hijyende Mükemmellik" projesini geliştirdiklerini aktardı.

Tüketicilerin işletme seçimindeki ilk tercihinin temizlik olduğuna işaret eden Koçoğlu, "Geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirdiğimiz araştırma sonucuna göre tüketicilerin yüzde 68'inin restoran seçerken ilk baktıkları kriter 'temizlik' oluyor. Eczacıbaşı Profesyonel olarak işletmelerin hijyen seviyelerini üst standartlarda tutarak tüketicilerin de memnuniyetlerini artırmayı hedefliyoruz." ifadelerini kullandı.

Projeyle tüketicilerin hijyen güvenliği sağlanırken, işletmelere tasarruflu ve etkili hijyen yöntemlerinin aktarıldığını belirten Koçoğlu, yeni işletmelerde eğitim ve denetimlerine devam edeceklerini belirtti.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER