"Gelecek Nesiller Ağaç Yok Demesin" projesi

EDİRNE (AA) - Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu'nun katılımıyla Uzunköprü merkez yerleşkesine ağaç dikildi.Üniversiteden yapılan yazılı açıklamaya göre, Uzunköprü Meslek Yüksekokulu ve Uzunköprü Uygulama Bilimler...

EDİRNE (AA) - Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu'nun katılımıyla Uzunköprü merkez yerleşkesine ağaç dikildi.

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamaya göre, Uzunköprü Meslek Yüksekokulu ve Uzunköprü Uygulama Bilimler Yüksekokulu tarafından düzenlenen "Gelecek Nesiller Ağaç Yok Demesin" projesi kapsamında merkez yerleşkede gerçekleştirilen fidanları toprakla buluşturma törenine, Uzunköprü Kaymakamı Kemal Yıldız, Rektör Tabakoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Tekin, Uzunköprü Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üys. İsmail Kılıç, Uzunköprü Uygulama Bilimler Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üys. Enver Erdinç Dinçsoy, Genel Sekreter Yardımcısı Hakan Akıncı, ilçe protokolü, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Protokol ve öğrenciler, erguvan, ıhlamur, çınar, servi ve yeşil mazıdan oluşan 80 adet fidanı toprakla buluşturdu.

Tabakoğlu, tören sonrası yaptığı konuşmada, gelecek nesillere daha yeşil ve yaşanabilir bir dünya bırakmak için çaba sarf ettiklerini belirterek, "Sizler de üniversitemizde bir ağaç gibi büyüyor ve yetişiyorsunuz. Bugün burada diktiğimiz ağaçlar sizi temsil etmektedir.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER