''Kadın İç Giysileri Dikimi'' kursu

KIRKLARELİ (AA) - Lüleburgaz'da ''Kadın İç Giysileri Dikimi'' kursu açıldı.İŞKUR, Halk Eğitimi Merkezi ve Sosyal Dayanışma Merkezi işbirliğinde açılan kursta, kadınlar meslek sahibi oluyor.Çoğunluğu Roman kadınlardan...

''Kadın İç Giysileri Dikimi'' kursu

KIRKLARELİ (AA) - Lüleburgaz'da ''Kadın İç Giysileri Dikimi'' kursu açıldı.

İŞKUR, Halk Eğitimi Merkezi ve Sosyal Dayanışma Merkezi işbirliğinde açılan kursta, kadınlar meslek sahibi oluyor.

Çoğunluğu Roman kadınlardan oluşan 18 kursiyer, kumaş kesme, şekil verme ve dikiş konularında eğitim görüyor.

SODAM Proje Koordinatörü Elçin Keskin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kursun kadınlar için bulunmaz bir fırsat olduğunu söyledi.

Kadınların evinde oturup boşa zaman geçirmesi yerine meslek öğrendiklerini ifade eden Keskin, kursun açılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

SODAM olarak her zaman kadınların yanında olduklarını ifade eden Keskin, ''Kadınlarımızı meslek sahibi edindiriyoruz. Bu kursta kadınlarımız günde 5 saat eğitim alıyor. Çoğunluğu dezavantajlı gruplardan oluşan kadınlarımızdan kursu başarı ile tamamlayan kursiyerlere iş bulma konusunda yardımcı olunacak. Kurstan mezun olan bir kişi isterse kendi elbisesini, pantolonu veya herhangi bir şeyi dikebilir. Burada kalıp çıkarma, pratik kesim gibi konularda tüm bilgiler veriliyor. 4 Temmuz'da sona erecek kursumuzda kalifiyeli eleman yetişmiş olacak.'' diye konuştu.

Keskin, kursiyerlere İŞKUR tarafından günlük 25 lira ödeme yapılarak sağlık sigortalarının da yatırıldığını bildirdi..


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER