Kaymakam Karaman'dan yaşlılara ziyaret

KOCAELİ (AA) - Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Yaşlılar Haftası dolayısıyla ilçedeki yaşlıları ziyaret etti.Karaman, Darıca Yaşlılarla Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin "Yaşlılarla Gönül Projesi" kapsamında, beraberinde...

Kaymakam Karaman'dan yaşlılara ziyaret

KOCAELİ (AA) - Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Yaşlılar Haftası dolayısıyla ilçedeki yaşlıları ziyaret etti.

Karaman, Darıca Yaşlılarla Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin "Yaşlılarla Gönül Projesi" kapsamında, beraberinde dernek başkanı Kudret Sekban ve yönetim kurulu üyeleri, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hasan Tabak Darıca ile Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’ın babası İzzet Karabacak ve ilçede yaşayan Türkiye’nin ilk kadın İlahiyat Profesörü Neda Armaner ile Mevlude Can'ı ziyaret etti.

Etkinlik kapsamında, Darıca Öğretmen Füsun Erdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Gebze Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Darıca TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, ilçede yaşayan 85 yaş üstü yaşlıların kişisel bakımları ve günlük rutin sağlık kontrollerini yaptı.

Dernek Başkanı Kudret Sekban, yaptığı açıklamada, "Yaşlılarla Gönül Köprüsü" Projesi'nin 3 yıldır aralıksız devam ettiğini, bu kapsamda gönüllülerle bir gönül köprüsü oluşturarak, yaşlıların eksiklerinin gidermeye çalıştıklarını söyledi.

Sekban, kendilerine destek olan başta Kaymakam Karaman ile paydaş kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER