Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sokak hayvanlarını unutmadı

KOCAELİ (AA) - Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kentte kar yağışının etkili olduğu yüksek kesimlerde sokak hayvanlarına mama bıraktı.Belediyeden yapılan açıklamada, periyodik bakımları yapılan sokak hayvanlarının su ve mama takviyesiyle...

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sokak hayvanlarını unutmadı

KOCAELİ (AA) - Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kentte kar yağışının etkili olduğu yüksek kesimlerde sokak hayvanlarına mama bıraktı.

Belediyeden yapılan açıklamada, periyodik bakımları yapılan sokak hayvanlarının su ve mama takviyesiyle aç bırakılmadığı kaydedildi.

Kar yağışının etkili olduğu kentte, belediye ekiplerince sokak hayvanlarına mama verildiği belirtilerek, çalışmalar kapsamında Umuttepe, Kartepe ve Ketenciler Barajı çevresindeki sokak hayvanlarına mama bırakıldığı bildirildi.

Özellikle şehir merkezi dışında yaşayan sokak hayvanlarının yoğun kar yağışında yiyecek bulmakta güçlük çektiğine dikkat çekilen açıklamada, "Sağlık ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı ekipleri sürekli olarak sokak hayvanları için çalışmalar gerçekleştirerek, soğuk kış aylarını rahatça geçirmeleri için mama dağıtımı yapıyor." ifadesi kullanıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER