KOSKEM deniz sezonuna hazırlanıyor

KOCAELİ (AA) - Kocaeli Sahilleri Su Kazaları Engelleme Merkezi (KOSKEM) deniz sezonu için hazırlıklarını sürdürüyor.Kocaeli Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, KOSKEM'in kentteki sahillerde boğulma olaylarına karşı...

KOSKEM deniz sezonuna hazırlanıyor

KOCAELİ (AA) - Kocaeli Sahilleri Su Kazaları Engelleme Merkezi (KOSKEM) deniz sezonu için hazırlıklarını sürdürüyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, KOSKEM'in kentteki sahillerde boğulma olaylarına karşı her yaz görev yaptığı kaydedildi.

İtfaiye personeli ve gönüllü kuruluşların yer aldığı cankurtaranlık hizmetiyle boğulma vakalarının ortadan kaldırıldığı dile getirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"KOSKEM, cankurtaran hizmeti için yaz öncesinde bir dizi koordinasyon toplantısı gerçekleştirerek hizmetin daha sağlıklı yürümesi amacıyla ön çalıma yapıyor. Bu kapsamda cankurtaranlık hizmetine katılacak tüm kurum kuruluş ve STK'larla toplantı yapıldı."

Açıklamada, halkın güvenli bir şekilde denize girebilmeleri için KOSKEM tarafından 2005 yılında başlatılan su kazalarını engelleme hizmetinin, 9 Haziran'dan itibaren haftanın 7 günü 10 bölgede verileceğini ve 16 Eylül'e kadar süreceği bildirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER