Kosova'daki kardeş okullardan Dülger'e ziyaret

BURSA (AA) - Kosova Priştine Fushe Milli Eğitim Müdürü İslam Shabani başkanlığında iki müdür yardımcısı ve altı okul müdüründen oluşan heyet, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger'i ziyaret etti. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden...

Kosova'daki kardeş okullardan Dülger'e ziyaret

BURSA (AA) - Kosova Priştine Fushe Milli Eğitim Müdürü İslam Shabani başkanlığında iki müdür yardımcısı ve altı okul müdüründen oluşan heyet, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger'i ziyaret etti.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen ziyarette konuşan Dülger, Türkiye'nin Kosova ve Balkan devletleriyle güçlü ve sarsılmaz bir kardeşlik bağının olduğunu söyledi.

Türkiye'nin her zaman Kosova'nın yanında olduğunu ve daima da yanında olacağını belirten Dülger, Türkiye ve Bursa'da uygulanan eğitim öğretim faaliyetleri hakkında misafirlere genel bilgi paylaşımında bulundu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek heyettekilere çeşitli hediyeler verdi.

Ziyarete, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz da katıldı.

Bursa-Kosova Üsküp Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği'nin koordinatörlüğünde, Yenişehir ilçesindeki okullarla imzalanan kardeş okul protokolüyle her iki ülke okulları arasında kaynaşma, dostluk, kardeşlik ve karşılıklı olarak kurumların, öğretmenlerin ve öğrencilerin bilgi ve teknoloji paylaşımını sağlamak hedefleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER