Mahallelinin süt toplama merkezi sorunu

TEKİRDAĞ (AA) - Süleymanpaşa ilçesine bağlı Ahmedikli Mahallesi'nde hayvancılıkla uğraşan vatandaşlar, süt toplanma binasını kullanamadıkları için sütlerini yakın mahallelere taşıyor.Ahmedikli Mahallesi Muhtarı Selami Ocaktan, AA...

Mahallelinin süt toplama merkezi sorunu

TEKİRDAĞ (AA) - Süleymanpaşa ilçesine bağlı Ahmedikli Mahallesi'nde hayvancılıkla uğraşan vatandaşlar, süt toplanma binasını kullanamadıkları için sütlerini yakın mahallelere taşıyor.

Ahmedikli Mahallesi Muhtarı Selami Ocaktan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, mahalledeki süt toplama merkezinin kullanılmamasının insanları olumsuz etkilediğini, vatandaşların bir an önce bu durumun çözüme kavuşmasını istediğini söyledi.

Tekirdağ'ın büyükşehir olmasının ardından binanın belediye tarafından kamulaştırılıp tekrar hizmet verecek duruma getirilmesi gerektiğini ifade eden Ocaktan, "Köyümüzde süt toplama binasında, süt toplama tankımız yok. 2 yıldır belediye ile irtibat halindeyiz ama hala çözüm bulamadık. Toplantılara gidip geldik, gerekli işlemleri yapıyoruz ama süt toplama binası sorunumuzu çözemedik. Köyde bir çok insan hayvancılık yapıyor ama süt toplama yeri olmadığı için vatandaşlarımız sıkıntı yaşıyor. Yetkililerimizden sürecin hızlandırılıp mahallemize süt toplama merkezinin kazandırılması rica ediyoruz." dedi.

Muhtar Ocaktan, süt üreticilerinin sütlerini depolayacakları bir süt tankının olmamasından dolayı mağdur olduğunu dile getirerek şunları kaydetti:

"Diğer yakın mahallelerin hepsinde süt toplama merkezi var bizim mahallemizde bina var ama kullanamıyoruz. İlimiz büyükşehir olduktan sonra yer konusunda sorun olduğu için milli emlağa devredilmeye çalışıldı yer olmadı. Belediye tarafından binanın kamulaştırılıp veya tapulaştırılarak elektrik ve suyunun bağlanmasıyla sorun çözülmüş olacak.

Elektrik ve su olduktan son süt üreticiler birliği tarafından da süt tankı konularak kullanılmaya başlanacak. Mahallemizde ki hayvancılık yapan vatandaşlar şimdilik sütlerinin Kaşıkçı Mahallesi'ne götürüyor."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER