Romanyalı kadın Müslümanlığı seçti

BALIKESİR (AA) - Ayvalık ilçesinde yaşayan Romanyalı Nicole Mariana Keskin, Müslüman oldu.Romanya'da bir ilaç firmasında çalışırken, 28 yıl önce tatil için geldiği Türkiye'de Mehmet Keskin ile tanışarak evlenen 67 yaşındaki Nicole...

Romanyalı kadın Müslümanlığı seçti

BALIKESİR (AA) - Ayvalık ilçesinde yaşayan Romanyalı Nicole Mariana Keskin, Müslüman oldu.

Romanya'da bir ilaç firmasında çalışırken, 28 yıl önce tatil için geldiği Türkiye'de Mehmet Keskin ile tanışarak evlenen 67 yaşındaki Nicole Mariana Keskin, uzun yıllar İstanbul'da yaşadıktan sonra geçen yıl Ayvalık'a yerleşti.

Evlilikleri süresince eşi Mehmet Keskin'den İslam dinini öğrenen Keskin, Müslüman olmaya karar verdi. Ayvalık Müftülüğünde gerçekleşen törende, Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman olan Keskin, adını Meryem olarak değiştirdi.

Keskin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hayatının kalan kısmını Müslüman olarak yaşamak istediğini belirterek, bu arzusuna kavuştuğu için son derece mutlu olduğunu ifade etti.

Ayvalık Müftüsü Orhan Tosun ise "Kendi isteğiyle İslam'ı seçen bu kardeşimizin İslam dinine katılması beni de son derece memnun etti. Allah bu değerli kardeşimize Müslüman olarak huzurlu bir yaşam nasip etsin." diye konuştu.

Keskin'e, Kur'an-ı Kerim ve meali ile İslam İlmihali hediye edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER