Tekirdağ'da engelliler için meslek kursları düzenlendi

TEKİRDAĞ (AA) - Engelsiz Yaşam Derneği ve Halk Eğitimi Merkezi işbirliğiyle engelilere yönelik cam işleme ve kadife kutu yapımı kursları düzenlendi. Engelsiz Yaşam Derneği Başkanı Şerife Türüdü, yaptığı açıklamada, Halk Eğitimi...

Tekirdağ'da engelliler için meslek kursları düzenlendi

TEKİRDAĞ (AA) - Engelsiz Yaşam Derneği ve Halk Eğitimi Merkezi işbirliğiyle engelilere yönelik cam işleme ve kadife kutu yapımı kursları düzenlendi.

Engelsiz Yaşam Derneği Başkanı Şerife Türüdü, yaptığı açıklamada, Halk Eğitimi Merkezi işbirliğiyle üyelerine meslek kazandırmak amacıyla cam işleme ve kadife kutu yapımı kursları düzenlediklerini belirterek, dernek üyelerinin kursa katılarak hem sosyal hayatın içinde yer aldıklarını hem de daha sonra da yapacakları ürünleri satarak iş hayatının içinde yer alacaklarını söyledi.

Dernek olarak engelli bireylerin eve kapanmak yerine daha çok hayatın içinde olması için çaba gösterdiklerini ifade eden Türüdü, şunları kaydetti:

"Cam işleme ve kadife kutu yapımı kursumuz eğitmen Metin Şahin koordinesinde devam ediyor. Kursta üyelerimiz hem diğer arkadaşları ile bir araya geliyor hemde meslek öğreniyor. Daha sonra kurs boyunca üretilecek ürünlerin satışıyla üyelerimiz ev ekonomilerine maddi olarak destek olacak."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER