Tekirdağ'da okçuluk sporuna ilgi arttı

TEKİRDAĞ (AA) - Tekirdağ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde sürdürülen okçuluk kurslarına ilginin artarak devam ettiği bildirildi. Tekirdağ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Okçuluk Kış Spor Okulları Merkez...

Tekirdağ'da okçuluk sporuna ilgi arttı

TEKİRDAĞ (AA) - Tekirdağ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde sürdürülen okçuluk kurslarına ilginin artarak devam ettiği bildirildi.

Tekirdağ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Okçuluk Kış Spor Okulları Merkez Gençlik Merkezinde devam eden ve hafta sonları gerçekleştirilen kurslara 60' yakın sporcu katılıyor.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü okçuluk antrenörü Aysel Babagür, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Tekirdağ'da okçuluk sporuna ilginin her geçen gün arttığını söyledi.

Babagür, Tekirdağ'ı başarılı şekilde temsil edecek sporcular yetiştirmek için çalışmalara devam ettiklerini ifade ederek, şunları kaydetti:

"Kış okullarımızda bu yıl 60'tan fazla sporcumuz var. Çalışmalarımız cumartesi ve pazar güzleri oluyor. Öğleden önce normal çalışmalar yapılırken, öğleden sonra da yarışmalara gidecek sporcularımız, performans çalışması yapıyor. Amacımız Tekirdağ Gençlik, Spor İl Müdürlüğüne gelen ve okçuluk sporuyla tanışan başarılı sporcular yetiştirmek."

Okçuluk sporu dayanıklılık gerektiren bir spor olduğu için eğitim sürecinin de uzun sürdüğünü dile getiren Babagür, şunları söyledi:

"Sporcularımız çocuk yaşta başlasa bile bu sporda başarı için bir 5 yıl işin içinde olmak gerekiyor. Tekirdağ olarak henüz ülke çapında başarımız yok ama çalışmalarımız neticesinde gelecek yıllarda başarılı, şampiyonlarda derece elde edecek sporcular çıkacaktır. Çalışma şartlarımız ve imkanlarımız çok iyi. Tekirdağ Gençlik, Spor İl Müdürü Hazan Kadir Kardaş'a desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Sporcularımızın en iyi şekilde çalışmalarını sürdürmeleri için her türlü imkan mevcut. 3 yıldır okçuluk sporunu sürdüren sporcularımız var bunların içinden bazı sporcularımız daha önce milli takım seçmelerine katıldı. Önümüzdeki ay yapılacak şampiyonaya yine 7 sporcumuz katılacak ve bu sporcularımızdan da başarı bekliyoruz."


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER