TÜ hayırsever desteğiyle öğrencilere burs sağlıyor

EDİRNE (AA) - Trakya Üniversitesi (TÜ) Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, "Bir Öğrenci de Sen Okut" sloganıyla başlattıkları kampanya ile ihtiyaç sahibi öğrencilere burs sağladıklarını belirtti. Tabakoğlu, AA muhabirine yaptığı...

TÜ hayırsever desteğiyle öğrencilere burs sağlıyor

EDİRNE (AA) - Trakya Üniversitesi (TÜ) Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, "Bir Öğrenci de Sen Okut" sloganıyla başlattıkları kampanya ile ihtiyaç sahibi öğrencilere burs sağladıklarını belirtti.

Tabakoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ihtiyaç sahibi öğrencilerin üniversitedeki öğrenimlerine katkı sağlamak amacıyla geçen yıl "Bir Öğrenci de Sen Okut" sloganıyla kampanya başlattıklarını hatırlattı.

Kampanya sayesinde geçen geçen yıl 200, bu yıl da 250 ihtiyaç sahibi öğrenciye, okulun açık olduğu 9 ay süresince aylık 300 lira burs verebildiklerini anlatan Tabakoğlu, az gibi görenen bu miktarın bile ihtiyaç sahibi öğrenciler için harcamalarını karşılamak açısından önemli bir katkı olduğunu ifade etti.

- "Her apartman bursa katkı sağlamalı"

Tabakoğlu, kampanyanın büyüyerek devam etmesini istediklerini, bu amaçla bu kampanya içerisinde "Bu Apartman Bir Öğrenci Okutuyor" adıyla tüm Edirneli ailelere çağrıda bulunduklarını belirtti.

Bu çağrıya da ilgi gösterildiğini ama daha fazla olmasını arzu ettiklerini dile getiren Tabakoğlu, şunları kaydetti:

"Katkı sunan apartmanlara 'Bu Apartman Bir Öğrenci Okutuyor' yazılı plaket asıyoruz ve teşekkür ediyoruz. Bu plaketler, daha çok apartmanlara asılmalı. Belki apartman sakinlerimizin, 'bizden toplanacaktan ne olur ki' düşüncesi vardır, böyle düşünmesinler. Her katkı bir yoksul öğrencinin tahsil yolunu aydınlatıyor. Kimi apartman 100 lira verir, kimisi 500 lira... Evet bir kişi 300 lira her ay veremez ama 20 dairelik bir apartman daire başı 5-10 lira toplasa bu bir öğrencimiz için burs demektir."

Tabakoğlu, apartmanlara yaptıkları bu çağrıda bir alt ve üst limitin de olmadığını belirterek, her apartmanın dilediği miktarda düzenli katkı yapabileceğini söyledi.

Üniversite olarak nakdi bursun dışında da öğrencilere çeşitli katkılar sağlamaya çalıştıklarını da aktaran Tabakoğlu, isteyen ihtiyaç sahibi öğrencilere "yemek bursu" adı altında ücretsiz yemek imkanı sağladıklarını, ayrıca 350'den fazla öğrenciye üniversite bünyesinde yarı zamanlı çalışma imkanı sunduklarını ve toplamda yaklaşık bin öğrenciye üniversite olarak bir şekilde dokunduklarını ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER