TÜGVA'dan bilgilendirme toplantısı

TEKİRDAĞ (AA) - Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Tekirdağ Şubesi tarafından yapılan faaliyetler hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.Türkiye Gençlik Vakfı Tekirdağ Şube Başkanı Emrah Hekim, kentteki bir restoranda düzenlediği toplantıda,...

TÜGVA'dan bilgilendirme toplantısı

TEKİRDAĞ (AA) - Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Tekirdağ Şubesi tarafından yapılan faaliyetler hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Türkiye Gençlik Vakfı Tekirdağ Şube Başkanı Emrah Hekim, kentteki bir restoranda düzenlediği toplantıda, il genelinde yaptıkları faaliyetlerle ilgili basın mensuplarını bilgilendirdi.

Hekim, burada yaptığı konuşmada, gençlerin geleceğin bekçileri olduğunu söyledi.

TÜGVA'nın her geçen gün üye sayısının arttığını ifade eden Hekim, "Tekirdağ'da 10 ilçede temsilciliğimiz bulunmakta. İl genelinde de 2 bin 376 üyeye sahibiz. Bu sayının haziran ayına kadar 5 bin olmasını hedefliyoruz. Ortaokul öğrencilerimizin genel merkez tarafından düzenlenen 'Kitap Kurdu ve Çizimler' ile '40 Hadis' yarışmalarına katılımını sağlıyoruz." diye konuştu.

Hekim, bütün gençlerin TÜGVA merkezlerine gelip oralardaki imkanlardan yararlanmaları için gayret sarf ettiklerini dile getirerek şunları kaydetti:

"Gençlere yönelik önemli programlar ve aktiviteler tertip ediyoruz. Bunun yanı sıra okullar arası futbol turnuvaları, hentbol, masa tenisi gibi birçok sosyal faaliyetlerden TÜGVA'lı liseli kardeşlerimizi faydalandırıyoruz. Çalışan genç kardeşlerimize girişimcilik sertifikası veriyor, iş hayatlarında onlara destek olmaya gayret ediyoruz. Kadın ve aile gençlik koordinatörlüğümüz ile 35 yaşına kadar olan tüm hanımlarımıza yönelik faaliyetler yapmaktadır. Kur'an-ı Kerim, Arapça ve Osmanlıca kursları başlattık."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER