Uluslararası Kültürel Değişim Programı

KIRKLARELİ (AA) - Lüleburgaz'da Uluslararası Kültürel Değişim Programı başladı.Eskitaşlı köyünde gerçekleştirilen program kapsamında Hindistan ve Etiyopya'dan gelen lise öğrencileri kendi kültürlerini tanıtacak. Türk-Hindistan...

Uluslararası Kültürel Değişim Programı

KIRKLARELİ (AA) - Lüleburgaz'da Uluslararası Kültürel Değişim Programı başladı.

Eskitaşlı köyünde gerçekleştirilen program kapsamında Hindistan ve Etiyopya'dan gelen lise öğrencileri kendi kültürlerini tanıtacak.

Türk-Hindistan Kültürel Değişim Programı Başkanı Salim Meriç, gazetecilere yaptığı açıklamada, her yıl geleneksel olarak düzenlenen programın bu seneki ayağının başladığını söyledi.

Program kapsamında Hindistan ve Etiyopya'dan gelen öğrencilerin kendi kültürlerini burada tanıttığını belirten Meriç, kendilerinin de Türk ve Pomak kültürünü tanıtacaklarını aktardı.

Öğrencilerin köyde tarlada çalıştığını, ağaç diktiğini, müzik ve eğlence gibi aktivitelerde bulunduğunu ifade eden Meriç, "Türk-Hindistan Dostluğu Projesi'nin Uluslararası Kültürel Değişim Programı kapsamında Lüleburgaz'a gelen Hindistanlı ve Etiyopyalı öğrenciler, Eskitaşlı köyünde gerçekleştirilen etkinlikle kültürlerini tanıtıyor. Her yıl düzenlenen bu etkinlik başladı. Misafir öğrenciler tarımda birlikte çalışıp, müzik, dans gibi aktivitelerde bulunuyor. Türk ve Hint kültürlerini yansıtan çalışmalar yapıyor, tarihi yerleri geziyor." diye konuştu.

Meriç, programın 4 gün süreceğini kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER