İBB YELKEN YARIŞLARI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk kez üniversiteler arasında düzenlenen Yelken Şampiyonası tamamlandı. İki gün süren şampiyonada Piri Reis Üniversitesi şampiyon oldu.

İBB YELKEN YARIŞLARI

2 – 3 Mayıs 2018 tarihlerinde gerçekleştirilen İBB Yelken Şampiyonası, tamamen üniversiteli öğrencilerden oluşan ekiplerin katılımı ile filo yarışı formatında yapıldı.

Maltepe sahilde bulunan İBB Orhangazi Şehir Parkı'nda düzenlenen şampiyonada tek tip tekneler yarıştı. Şampiyonaya İstanbul Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Piri Reis Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi ve Beykent Üniversitesi öğrencileri katıldılar.Gençlere yelken sporunu sevdirmeyi ve kendi aralarında yarışabilecekleri bir platform oluşturmayı amaçlayan şampiyonada çift elemeli puanlama sistemi uygulandı.

Yarış programı dahilinde ilk gün elemeler, ikinci ise gün ise final yarışları yapıldı.İki gün süren yarışların sonunda Piri Reis Üniversitesi şampiyonayı birinci sırada tamamlarken, İstanbul Üniversitesi ikinci, Özyeğin Üniversitesi ise üçüncü olarak şampiyonayı tamamladılar. Yarışların sonunda dereceye giren takımlara kupa ve madalya verildi.


Kaynak: istanbulajansi
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER