Kadıköy’de Yüzme Havuzu açıldı

Kadıköy Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan, Acıbadem Yüzme Havuzu ve Spor Merkezi açıldı. Tesis tüm Kadıköylülere abonelik sistemiyle hizmet verecek.

Kadıköy’de Yüzme Havuzu  açıldı

Kadıköylülerin spor tesisi ihtiyacına çözüm üretmek için harekete geçen Kadıköy Belediyesi, Acıbadem Mahallesi’nde yapımına başladığı yarı olimpik kapalı yüzme havuzu ve spor merkezinin açılışını gerçekleştirdi.

Abonelik sistemiyle tüm Kadıköylülere hizmet verecek olan merkezde, çocuk ve engellilere özel yüzme kursları verilecek. Acıbadem Mahallesi Muhittin Üstündağ Caddesinde yer alan tesis 2 bin 285 metrekareden oluşuyor. Engelli erişimine uygun olarak tasarlanan tesisin yarı olimpik yüzme havuzunun uzunluğu 25 metre, genişliği ise 12 buçuk metre'den oluşuyor. Havuzun derinliği ise 1.70 santimetre, 2.10 santimetre ulaşıyor.  Öte yandan 350 metrekare yeşil alana ve 75 metrekarelik iki adet kış bahçesine sahip olan tesiste; kapalı spor salonu, kafeterya, soyunma odaları ve idari ofisler yerde bulunuyor. Havuz dışında da iki ayrı spor alanının bulunduğu Acıbadem Yüzme Havuzu ve Spor Merkezi’nde yetişkinlere uzman eğiticiler eşliğinde pilates, yoga, zumba, thai boks dersleri, çocuklara ise jimnastik eğitimleri verilecek. Açılışın ilk gününde vatandaşlardan yoğun ilgi gören tesis şimdiden yüzme meraklısı çocuk ve gençler tarafından kullanılmaya başlandı.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2017, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER